Ве бришат од меморијата на светот како Македонци.

Сакаат јазикот да ви го наречат бугарски, историјата бугарска…

Ви сменија име…

Иднината на вашите деца и потеклото им го сотираат

Плаќате најскапо за храна и струја во Европа.

Збор не кажавте. Солза не пролеавте

Ама за кучињава скитници, три дена кукате, коментира актерот Сашо Тасевски.

Ако сте вие нормални, си го сечам…Увото ко Ван Шлог

 

Ко секта сте бе. Страв да го фати чоек. Џим Џонс, сајантолози, мормони и јеховини сведоци, не можат да се мерат со вас.

 

Психијатрите треба да засукаат ракави до рамо, пишува Тасевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.