Ознака: сашо тасевски
Македонија 21.10.21 | 10:46

Taсевски: Еднаш ви помогнавме да се вратите на власт по 13 години суша, ама толку беше – говна бевте, говна останавте

Еднаш ви помогнавме да се вратите на власт по 13 години суша, ама толку беше. ГоВна бевте, гоВна останавте. На 31 месецов го пуштаме шмркот на најјако. Ви го собиравме четири...

Македонија 20.10.21 | 11:40

Зоране, од две амбасади ме замолија и ми платија додуша, да ти го пренесам ова…

Зоране, од две амбасади ме замолија и ми платија додуша, да ти го пренесам ова: Седни негде на страна, на столче, не во нечиј скут, земи пенкалото, она со кое сруши режим,...

Македонија 19.10.21 | 10:43

Тасевски: Заев другарче, нема потреба сега да се обединувате, ние ќе ве обединиме в затвор

Заев другарче, нема потреба сега да се обединувате, му порачува актерот Сашо Тасевски на премиерот по неговите повици за обединување „против злото“. Заев еден ден...

Македонија 19.10.21 | 09:11

Тасевски: Ајде главата горе СДСМ!

Не стивнуваат реакциите на јавноста по поразот на СДСМ во првиот круг од локалните избори. Актерот Сашо Тасевски денеска им порача: Ајде главата горе СДСМ!!! Проверете,...

Македонија 18.10.21 | 11:54

Тасевски со порака до Мицкоски: Го чу пулсот на народот, сега направи се да има предвремени избори, тоа црно семе мора што поскоро да го попарите

По првиот круг од локалните избори, актерот Сашо Тасевски испрати јавна порака до лидерот на ВМРО-ДПМНЕР, Христијан Мицкоски, во која му ја честита победата, но истовремено...

Македонија 17.10.21 | 22:19

Тасевски: Зоќе ти се јави брат Бојко да ти каже дека го похапвавте мачорчета!

Зоќе ти се јави брат Бојко да ти каже дека го похапвавте мачорчета!!!, пишува на фејсбук Сашо Тасевски.

Македонија 08.10.21 | 14:52

Тасевски со 10 теории од каде „таа омраза кај Мила кон печатените книги“

Десет саати се обидувам да сфатам од каде таа омраза кај Мила кон печатените книги, пишува актерот Сашо Тасевски, нудејќи неколку негови теории: 1. Кога била мала со Ана...

Македонија 08.10.21 | 10:33

Тасевски: Велиш родител кој му дава книга на своето дете му прави штета

Велиш родител кој му дава книга на своето дете му прави штета, напиша Сашо Тасевски на својот фејсбук профил. Тебе кој ти дал живот направил непроценлива штета, глупачо...

Македонија 07.10.21 | 10:42

Тасевски до Радев: Македонците се конформисти, сè ќе направат да преживеат, но нема никогаш да се пишат магариња, ако не се

Претседателе Радев, знам ова што го пишувам твоите шпиони ќе ти го стават на биро уште денес, му се обраќа актерот Сашо Тасевски на бугарскиот претседател, со порака...

Македонија 06.10.21 | 19:15

Тасевски: Романските политичари се сеќаваат како го стрелаа Чаушеску, затоа си поднесе оставка Владата за седум изгорени пациенти во модуларна болница

Романската влада за седумина изгорени во модуларна болница поднесе оставка. Цела влада. Кај нас Заев не му ја прифати оставката на министерот Филипче за 14 луѓе живи...

Економија 06.10.21 | 16:21

Тасевски: Лажете, ќе има ценовен шок, ние не сме ни излезени од шок

Лажете. Ќе има ценовен шок. Дури и цените да растат споро ко до сега, пак ќе биде шок за нас. Ако и сега сме во шок. Влези во маркет и одма си во шок. Ама сега јакото ќе почне....

Македонија 05.10.21 | 11:28

Тасевски до Филипче: Срам сте за лекарската светска фела, ти и таа баграта во Комисијата што глумите стручњаци

Срам сте за лекарската светска фела. Ти и таа баграта во Комисијата што глумите стручњаци, му порача актерот Сашо Тасевски на министерот за здравство Венко Филипче,...

Македонија 04.10.21 | 13:38

Вашиот пад социјадемоНкрати се наближува, дебелата крчмарка доаѓа да ви го наплати цехот

Се убивте од лупање у гради како сте цивилизирани европејци за кои се сите граѓани вредни за почит, а сепак тие примитивните, небањатите вмровци поддржаа жена за градоначалничка...

Македонија 01.10.21 | 09:28

Дајте да ги разбуцаме го*нава социјалдемократски на локалниве, да им наплатиме за сите глупости што ги направија и уште ги прават

Ај соблечи маичката, така, ауууу шо убави цициња имаш!!! Така и рекол еден чичко на петнаесетгодишна девојка. Е ова да ти било проЈект поддржан од град Скопје. Камп за извидници...

Македонија 30.09.21 | 14:50

Тасевски: „Голема работа“, сексуално злоставувале тинејџери

Одговорност нема да бараме, зашто кај нас тоа е глупо да го бараш. Изгореа луѓе во болница, па ништо не се случи. Ова е боранија за тоа. Голема работа. Сексуално злоставувале...

Македонија 29.09.21 | 10:47

Taсевски: Морници да те полазат ко ќе ти текне дека преку 150 илјади луѓе и покрај сè, ќе гласаат за нив

Дваесет дена по страотната смрт во крематориум-болницата во Тетово, Заев и Филипче кој веќе требаше да биде во затвор по настанот, насмеани најавуваат победа на локалните...

Македонија 15.09.21 | 11:52

Татко му фатен во корупција, чичко му фатен со два милиони марки: Што да излезе од таква семка, бе луѓе?!

Понудената и неприфатена оставка на првиот човек на здравството Венко Филипче, неговото семејно минато обременето со корупција и тетовската трагедија низ призмата...

Македонија 09.09.21 | 08:32

Луѓе слики праќаат со кревети и остатоци од испржени луѓе, а ти Обиџуко се закануваш со казни ако некој не се попише

Луѓе слики праќаат со кревети на кои уште има остатоци од испржени луѓе. А ти Обиџуко пичкетино една вчера се пуваш по медиумиве и се закануваш со казни ако некој не...

Македонија 09.09.21 | 00:21

Болни од ковид и медицинари живи ги запаливте, што уште треба да се случи сите да поднесете оставки на чело со Филипче

Сега кога сте на купче во Тетово да ви влеземе со мотики, копачи, шрафцигери, лопати, кој што има. Еден да не куртули. Болни од ковид и медицинари живи ги запаливте. На осми...

Македонија 08.09.21 | 23:41

Држава ли е ова? Живи луѓе горат во модуларната болница во Тетово

А бе живи луѓе горат во модуларната болница во Тетово. Се слуша како вриштат. А внатре сите на кислород. Тоа гори. Што е ова бе? Држава ли е ова? Што правите бе бандо ненормална. Цела...