Ознака: сашо тасевски
Македонија 07.05.21 | 08:33

Неџат, дворската будала на Заев

Aктерот Сашо Тасевски потсетува на еда неодамнешна изјава на Ненад Јовановиќ во кој тој го оправдува Заев да не набавува руски и кинески вакцини.  

Скопје 05.05.21 | 09:19

Тасевски: Оние кои коси корнеа против Шпанските скали, денес гувеат ко млади бремени невести за противпожарните

Коментирајќи ја набавката на противпожарни скали на Град Скопје, актерот Сашо Тасевски вели: Во времето на Коце имаше Шпански скали. Во времето на Шилегов има противпожарни...

Македонија 04.05.21 | 22:40

Тасевски: Секој компромис кој до сега го направивме од 1991 до денес беше на штета на Македонците, ама вие отидовте преку цртата

Актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи се осврна на преговорите со Бугарија и напиша: Од ЕУ бараат да изнајдеме заедничко решение со Бугарија, што во превод значи:...

Македонија 04.05.21 | 15:18

Тасевски: Во 2022 ВМРО пак доаѓа на власт, зa тоа никој не ви е виновен, сами си ги вративте

Значи во 2022 пак ВМРО доаѓа на власт на вонредни избори. Откако сега ќе го лапнат Скопје на локалните, прогнозира актерот Сашо Тасевски, кој на власта им порача дека „ќе...

Македонија 04.05.21 | 08:30

Taсевски: Не, не им е најтешко на педерите во Македонија, копук еден, на сиромашните им е

Бугарското провокаторче кое нашиве идиоти го пратија со наши пари да ја претставува Македонија на европска забавна манифестација, еве го пак како кака по странски медиуми...

Македонија 01.05.21 | 09:42

Тасевски: Толку беше, го заборавивме Стојко, сега лажичето за причестување ги бранува нашите рушевини од живот

Сите за лажичето се фатија, веќе никој за Стојко, коментира актерот Сашо Тасевски во негов стил. Тоа е таа фејсбук слава која поминува додека трепнеш. Никој веќе не мисли...

Македонија 29.04.21 | 13:46

Тасевски: Дечко, тетка ти Шеќеринска ти кажа „браво“ за имбецилниов коментар?

Она кога мува гомнарка си зема право да плука на сокол. Вака актерот Сашо Тасевски ја коментира изјавата на Никола Наумоски, шеф на кабинет на скопскиот градоначалник...

Македонија 27.04.21 | 16:15

Обиџуко си кажа дека полицијата цвета, а варен зајак од тенџере може да му избега

Будалана Обиџуко тведи дека многу голема доверба сме имале у полицијата. А бе пукаме од доверба. Особено од моментот кога дознавме дека полицијата им шиткала македонски...

Македонија 26.04.21 | 12:07

Во народот врие од револт, да ја избркаме што побрзо оваа противмакедонска власт

Време е ти Мицковски, ти Стефче, ти Апасиев, ти Павле, ти Солза и останатите кои велите дека сакате Заев да падне, веќе да се обедините околу таа цел. Се виде вчера на протестот....

Македонија 25.04.21 | 23:16

Тасевски: Почна да ви се случува народ. И ќе има уште повеќе на протестите што следат

Актерот Сашо Тасевски коментира за масовниот протест за правда за уставобранителите. Можете до бесвест да мантрате за прекршени протоколи, за враќање на народот на...

Македонија 23.04.21 | 10:48

Тасевски: Во недела да им порачаме на овие велепредавници на власт дека доаѓаме, дека ни е доста од нивните лаги и предавства

Во недела да им порачаме на овие велепредавници на власт дека доаѓаме, дека ни е доста од нивните лаги, предавства и купи ден помини политики. Дека ни е доста од нивната...

Македонија 19.04.21 | 09:58

Тасевски: Море сила покажување на фејсбук онаа пратеничкана Мис Корона

Море сила покажување на фејсбук онаа пратеничкана Мис Корона. Синдром на Месија добила. Таа за доброто на народот се жртвувала кога излегла од карантин да гласа заразена....

Македонија 18.04.21 | 15:56

Тасевски: Психијатрите под итно мора да го ажурираат списокот на ментални болести

Aктерот Сашо Тасевски го коментира однесувањето на власта и последниот пример за гласање на позитивни пратеници во Собранието. Според него, психијатрите под итно мора...

Македонија 16.04.21 | 21:13

Тасевски: Да беа уште тука партизаните, ќе ве стрелаа за профитерство во услови на пандемија

До сега граѓаните, значи за една година, за лечење од ковид во приватните болници и за тестирање платиле од џеб фантастични 15 милиони евра! Резил невиден, коментира бесно...

Македонија 16.04.21 | 12:35

Тасевски: Наместо традиционалното тавче гравче, во затворот во Шутка ќе служат бурито со чили во чест на видниот научник од Мексико

Денес е петок и наместо традиционалното тавче гравче, во затворот во Шутка ќе служат бурито со чили во чест на видниот научник од Мексико кој им доаѓа во долга пријателска...

Македонија 16.04.21 | 10:58

Тасевски: Ел Гранде Рашко во Канкун, сега ќе биде сењорита во Шутка

Ел Гранде Рашко во Канкун, сега ќе биде сењорита во Шутка, коментира на Фејсбук актерот и поранешен директор на Драмски театар Сашо Тасевски. Другпат пак да бидеш арогантен...

Македонија 16.04.21 | 09:46

Тасевски: Тој си ја вработил жена му преку партија, а вие го слушате и седите невработени

По срамното признание на Неџат вчера во „Само Вистина“ дека СДСМ во Кавадарци ја вработил жена му, мора да се дознаат сите ботови и пропагандисти на СДСМ, оние кои уште...

Македонија 15.04.21 | 21:22

Јовановиќ сред емисија призна дека ја вработил жена му преку општинска СДСМ од Кавадарци

И така Неџат испровоциран од Момировски, призна во сред емисија дека ја вработил жена му преку општинска СДСМ од Кавадарци, коментира актерот Сашо Тасевски за денешната...

Скопје 15.04.21 | 09:22

Оваа новата искривоколчена зграда, ако ни дојде земјотрес и ја види, ќе си рече дека поминал од тука и ќе ја одмине

Оваа новаата искривоколчена зграда што планираат да ја градат во Центар со лијани и бонсаи по терасите, ако ни дојде некој земјотрес и ако ја види, ќе си рече дека поминал...

Македонија 14.04.21 | 16:26

Taсевски: Oдредени копилиња од парите што ги земаат од мене како хонорарци на Заев ми се закануваат

Актерот Сашо Тасевски го коментира владиниот список на хохорарци.Тој ги нарекува „копилиња“ кои платени со наши пари му се закануваат и плукаат. Нема да ви биде многу...