Претседателот на државата Стево Пендаровски и министерот за економија Крешник Бектеши положија цвеќиња на местото каде што се случи страшната сообраќајна несреќа во која 45 лица загинаа откако автобус се запали.

Ова на својот Фејсбук профил го објави Бектеши.

За време на посетата во Бугарија, заедно со претседателот Пендаровски, положивме цвеќиња на местото каде што минатата година се случи трагичната несреќа во која го загубија животот десетици граѓани на Република Македонија, напиша Бектеши.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.