Ознака: несреќа
Калеидоскоп 18.01.19 | 14:10

Принцот Филип на 97 години возел автомобил и се превртел

Британскиот принц Филип имал сообраќајна несреќа во близина на имотот Сандрингам, соопшти Бакингамската палата. Сопругот на кралицата Елизабета, кој има 97 години го...

Балкан 11.01.19 | 13:29

Тргнала да се породи, па загина на завеаниот пат: Бебето што се роди остана сираче

Лекарите се уште се борат за животот на штотуку роденото бебе, чија мајка Јована Миленковиќ (24) утринава почина во болница, по страшната несреќа која вчера се случи при...

Балкан 10.01.19 | 11:34

Борба за живот на мајката и бебето после несреќата: Маж загина, трудницата тешко повредена

Маж(26) загина, а жена(25), која била во поодмина бременот, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која рано утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис. Во несреќата...

Свет 07.01.19 | 22:36

Пет деца загинаа во страшна сообраќајка возејќи се кон Дизниленд

Во тешката сообраќајка што се случи минатата недела на Флорида загинаа пет деца кои биле на пат кон Дизниленд, јави „Си-ен-ен“. Децата се возеле во комбе во моментот...

Балкан 05.01.19 | 20:31

Не се буди: Свршеникот на Снежана почина на лице место, а таа петипол месеци е во кома

Девојката Снежана Рудинац(24) од Краљево, која беше тешко повредена во сообраќајната несреќа која се случи на 17 јули 2018 година во Бечиќи, за чие предизвикување е обвинета...

Свет 02.01.19 | 10:36

Ужас на мост во Данска

Шест лица загинаа во несреќа на железничкиот мост во Данска, пренесува ТВ2 Фунен. Несреќата се случила кога патнички воз се судрил со делови од товарен воз. Товарниот...

Естрада 30.12.18 | 12:24

Нејзиниот глас последен го слушна: Само воздивна и рече, ќе се видиме ако дозволи Бог!

-Се сакавме меѓусебно. Секогаш долго разговаравме за се, дури и ме повика од Австралија. Исто така разговаравме и таа ноќ пред да замине за Хрватска, а јас уште тврдам...

Балкан 25.12.18 | 09:57

А сликите, сликите секогаш се враќаат: Младиот машиновозач кој преполови автобус, минува низ кошмар!

Петмината патници од автобусот на смртта, во кој удри воз на преминот кај Долно Меѓурово, ги изгубија животите и беа погребани, а еден дел од својот живот изгуби и машиновозачот...

Балкан 24.12.18 | 09:44

Беше заглавена под возот, ги отвори очите и само ме гледаше: Сведочењата за несреќата во Ниш, го кинат срцето!

Беше под возот, под шините, 50 метри од местото на судирот. Кога и пријдов, видов дека има тешки повреди, ги отвори очите ширум и во тој момент само ме гледаше. Смирете се,...

Балкан 23.12.18 | 14:21

Го баравме меѓу повредените, а тогаш заѕвони телефонот: Потресна приказна на браќа кои трагале по татко им во автобусот на смртта!

Во страшниот судир на воз и автобус кај Долно Меѓурово, настрада и Богомир Лазиќ(75) од Чокот, кој како и секој ден тргнал на пазарот во ниш, каде на тезга продавал зеленчук. Секој...

Балкан 23.12.18 | 13:52

Господе, зошто ми ја зеде: Погребана жената од чија фотографија на најблиските, се потресе регионот!

Наташа Јанковиќ(42), е една од петмината настрадани во морничавата сообраќајна несреќа која се случи на преминот преку пругата кај Долно Меѓурово. Таа денеска беше погребана...

Црна хроника 23.12.18 | 11:24

Го удрил со автомобил и избегал: Повредено 13 годишно дете

Засега непознато лице со автомобил удрило во 13-годишно во Скопје и избегало од местото на несреќата. Според информациите на МВР, вчера во 20 часот на крстосница од булевар...

Балкан 23.12.18 | 10:07

Четврта жртва од македонскиот автобус: Почина Македонка повредена во тешкaта несреќа кај Лесковац

Македонската државјанка С.Т. која е тешко повредена на 16 декември, кога кај Лесковац  од коловозот излета автобус со патници од Македонија и се преврте, почина синоќа...

Балкан 23.12.18 | 09:06

Купила фустан за прослава, сега ќе ја погребаат во него: Сопругот на настраданата Даниела се уште е во шок!

Дејан Станковиќ, сопруг на настраданата Даниела Станковиќ(48) вели дека неговата сопруга со кобниот автобус кој го преполови воз, одела секој ден на работа во Апелациониот...

Балкан 21.12.18 | 13:59

Целиот ужас на трагедијата кај Ниш собран во една фотографија: Како можеше ова да се случи?

Полицијата се уште истражува како дошло до стравичната несреќа во селото Долно Меѓурово кај Ниш, кога воз на српската железница преполови автобус кој ја минувал пругата...

Црна хроника 18.12.18 | 10:30

Патниците од превртениот автобус кај Лесковац: „Дома се враќаме со траума која никогаш нема да ја заборавиме“

Благодарни сме на сите кои ни помогнаа кога ни беше најпотребно. Дома се враќаме со траума која нема да ја заборавиме цел живот, но затоа ќе ги паметиме и добрите луѓе...

Балкан 18.12.18 | 10:00

Тргнале во Виена да работат, завршиле во автобусот на смртта: Завршена обдукцијата на загинатите Македонци кај Лесковац

Во капелата на Општата болница во Лесковац се телата на трojцата загинати во несреќата кај Лесковац, откако автобусот со македонски ознаки излетал од патот. Српските...

Црна хроника 17.12.18 | 13:09

Кавадарчанка е третата жртва од сообраќајната несреќа во Лесковац

Идентификувана е и третата жртва во автобуската несреќа што вчера се случи кај Лесковац. Тоа е 63-годишната В.К од Кавадарци. Претходно беше утврден идентитетот на останатите...

Црна хроника 16.12.18 | 17:58

Нови детали за сообраќајката кај Лесковац: Шефот на автобуската во Прилеп потврди дека се качиле 11 патници

Aвтобусот кој рано утринава се преврте близу Лесковац, а при тоа загинаа маж и две жени, пристигнал во Прилеп околу 19:30 часот и на тамошната автобуска станица во него...

Црна хроника 16.12.18 | 15:03

Сведоштво на патник во автобусот: Кога се разбудив слушнав врискање, слушнав дека има загинати, видов луѓе со крвави глави

Кога се разбудив слушнав врискање. Видов луѓе со крвави глави и раце, а слушнав дека има и загинати“, сведочи едно момче кое што патуваше со автобусот кој се преврте...