Што човек да каже за пратеник кој пцуе мртов родител, одговори шефот на државата Стево пендаровски, на новинарското прашање, како ја коментира пцовката на Димитар Апасиев упатена кон него.

Како што се вели, ако мажот има нешто меѓу нозе, тогаш доаѓа и лично се соочува, наместо што се крие зад тастатура. Тој човек лани ја опцу и Радмила Шекеринска. Мора да си или ушмркан или психопат, за да фрлаш грди зборови врз гроб на починат родител. Но, што да се очекува од гнида од човек – рече Пендаровски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.