После масовниот протест, каде македонскиот народ достоинствено упати порака до квислиншката Влада „НЕ ЗА ЕУ ПО СЕКОЈА ЦЕНА” – продолжуваме со отпорот!, објавија од Левица.

Ќе протестираме се додека Владата на СДС и ДУИ не го отфрли понижувачкиот предлог!

Ќе протестираме се додека Владата не поднесе оставка поради новото национално предавство!

Македонците не прифаќаат ултиматуми од бугарските врховисти.

Mакедонскиот јазик не е дијалект и фуснота.

Mакедонската историја нема да се ревидира по бугарска желба.

Македонските учебници нема да се пишуваат во бугарскиот двор.

СЕ ГЛЕДАМЕ СЕКОЈ ДЕН ВО СЕДУМ – ДО КРАЈ!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.