Ознака: Апасиев
Македонија 14.09.22 | 14:40

Апасиев му објасни на Џафери: Немате други ингеренции, освен да ја доставите Иницијативата до Законодавно-правната и до Комисијата за политички систем

Димитар Апасиев од Левица објасни  дека кога има достава на Иницијатива за референдум, претседателот на Собранието е овластен само формално-правно да испита дали е...

Македонија 03.07.22 | 16:14

Апасиев: Претседателската вошка Пендаровски, ме нарекол „гнида“ на прес!? Па није могуче

Претседателската ВОШКА Пендаровски, ме нарекол “гнида” на прес!? Па није могуче, ја продолжи преписката на социјалните мрежи Апасиев со Пендаровски.

Македонија 03.07.22 | 15:37

Мора да си или ушмркан или психопат, за да фрлаш грди зборови врз гроб на починат родител, вели Пендаровски за Апасиев

Што човек да каже за пратеник кој пцуе мртов родител, одговори шефот на државата Стево пендаровски, на новинарското прашање, како ја коментира пцовката на Димитар Апасиев...

Македонија 01.07.22 | 18:43

Апасиев: Утре ќе ви се деси народ

Утре, ќе ви се деси НАРОД, пишува Апасиев на фејсбук.

Македонија 30.06.22 | 20:35

Апасиев: Бугари у Устав – ама само како „окупатори“!

БУГАРИ у Устав – ама само како „окупатори“!, напиша на својот фејсбук профил Димитар Апасиев од Левица.

Македонија 05.11.21 | 21:55

Апасиев: Со еден политички потег, ги кутнавме оние кои ни ги избркаа родителите од фабриките

Со еден политички потег, ги кутнавме оние кои ни ги избркаа родителите од фабриките и кои Македонија ја претворија во башибозук!, напиша Апасиев на својот фејсбук профил...

Македонија 11.08.21 | 20:35

Лефков со одговор до Апасиев: Братот по шарање на Заев почна да плука по опозицијата наместо по власта

На социјалните мрежи Лефков му одговори на Апасиев: Браво “другар” Апасиев! Еднаш говорев за “браќата по провизиии” Венко и Заев ама еве дојде ред и збор два за нивниот...

Македонија 31.07.21 | 10:11

Апасиев излажа дека ВМРО-ДПМНЕ правеле кворум на власта за Законот за државјанство

Апасиев излажа дека ВМРО-ДПМНЕ правеле кворум на власта за Законот за државјанство. СДСМ и ДУИ сами имале мнозинство, а Апасиев незаинтересиран да гласа против.

Македонија 03.07.21 | 23:42

Остра реакција од полицискиот синдикат до Апасиев: Ве сопрел униформиран полициски службеник, а не „џандар“

Македонскиот полициски  синдикат најостро реагира на објавата на социјални мрежи на пратеникот Димитар Апасиев кој со неговиот речник и вокабулар, како што велат тие,...

Македонија 04.06.21 | 23:20

Апасиев доби нов подарок од Заев, пари за реновирање семејна куќа

Првото пратеничко прашање на Димитар Апасиев, пратеник на Левица, беше – барање да се реновира куќата во Велес на семејството Апасиеви. Иако има стотина куќи како на...