Не може мафијата сама да се уапси, чесните се на страна, правичен систем нема, институциите се празни школки, не знам ова е зрело можеби само војска да интервенира пишува Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил.

Реално дотаму сме заглавени во криминал и корупција што едино би не спасило веднаш да се уапсат првите луѓе на Јавното обвинителството, Судскиот совет, МВР, Правда, генералните секретари на сите партии, да се стават во самица месец дена и да почнат да зборат, да издаваат се што знаат и кријат.
Ама кој тоа да го направи, не може мафијата сама да се уапси, чесните се на страна, правичен систем нема, институциите се празни школки, не знам ова е зрело можеби само војска да интервенира.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.