Вистински хаос се случуваше за време на собраниската седница, кога координаторот на пратеничката група Никола Мицевски побара процедурално, но спикерот Талат Џафери не му дозволи.

Џафери побара да се гласа на дневен ред, иако претходно даде збор на двајца пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои не излегоа на говорницата.

Потоа се случуваше вистински хаос, а во еден момент Џафери му се развика на Мицевски.

Оди седи на твое место ако не си за тепање“, му порача Џафери на Мицевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.