Во среда, во Офицерскиот дом во Битола ќе се одржи промоција на книгата „Гимнастиката во Битола“ од спортскиот хроничар на Битола, Димче Миновски.

Промоцијата ќе се одржи со почеток од 19 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.