Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР.

Од таму велат дека се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Неодамна вест за тепачка меѓу други две колешки дојде и од битолската болница, каде се пресметале две докторки од Одделението за психијатрија.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.