Ознака: Тепачка
Црна хроника 10.12.23 | 14:32

Две групи се степаа во Велес

Полициски службеници од СВР Велес вчера приведоа три лица кои учествувале во физичка пресметка меѓу две групи во Велес, информира денеска Билјана Ѓаковска, портпарол...

Црна хроника 21.11.23 | 16:47

Тензична атмосфера меѓу семејствата на убиениот и обвинетиот: Приведени три лица пред судот во Охрид

Поради нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка пред Основниот суд во Охрид полицијата денеска приведе три лица од струшкото село Велешта, соопшти...

Црна хроника 21.11.23 | 15:08

По пресуда од 15 години затвор избила сериозна тепачка: Голем инцидент во судот во Охрид на судење на лица од Велешта

Сертиозен инцидент и голема тепачка се случиле во Судот во Охрид, кога во судницата била изречена затворска казна во траење од 15 години, за лице кое се товари за убиство....

Црна хроника 20.11.23 | 10:23

Го држи стиснат до врата додека го боксува: Страшна тепачка во Куманово среде ноќ

Тензична снимка од тепачка која се случила синоќа во центарот Куманово објави порталот Скопје1. На видеото се гледа како две лица излегувајќи од бел автомобил напаѓаат...

Црна хроника 16.11.23 | 08:56

Тепачка меѓу скопјанка и нејзиниот бивш партнер во казино во Аеродром

Во вторникот во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред казино на подрачје на Аеродром, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу Т.М. од Скопје...

Црна хроника 12.11.23 | 16:10

Тепачка на паркинг пред дискотека во Охрид, нападнади жена и маж

На 12.11.2023 околу 13 часот, во СВР Охрид повикани се А.Т. и К.С. двајцата од Охрид. Тие, се сомничат дека заедно со уште едно лице од Охрид, во 02 часот, на паркинг простор пред...

Црна хроника 11.11.23 | 17:39

Со газење и боксови насилници претепаа вработен во „Техномаркет“ сред Скопје

Видео на кое се гледа како двајца напаѓачи претепуваат вработен на „Техномаркет“ е објавено од „Курир“, од каде велат дека инцидентот се случил во едно од продажните...

Црна хроника 06.11.23 | 20:30

Малолетници тепале врсници: Се заканувале со нож и го снимале насилството

На 05.11.2023 во СВР Скопје било пријавено дека на 04.11.2023 околу 23:45 часот во парк на ул.„Методија Шаторов Шарло“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле физички нападнати...

Скопје 04.11.23 | 13:29

Влечења и турканици, вербални расправии: Објавена снимка од тепачката во Водовод

Влечења и турканици, вербални расправии – ова претходело на викањето полиција во скопски „Водовод“. Членовите на Управниот и Надзорниот одбор, сакале да стигнат до...

Црна хроника 03.11.23 | 20:51

Инцидент во ЈП „Водовод и канализација“: Членови на УО се степале со обезбедувањето

Тепачка попладнево се случила меѓу членовите на Управниот одбор и обезбедувањето во Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ Скопје. Како што објави „Фокус“,...

Скопје 03.11.23 | 20:41

Членовите на надзорниот и управниот одбор на „Водовод“, застанаа зад претседателот на УО, кој бил нападнат од обезбедувањето на директорот

Членовите на Надзорниот и Управниот Одбор на ЈП Водовод и канализација-Скопје, реагираат на денешните напади врз нив и претседателот на УО. Соопштението го пренесуваме...

Скопје 03.11.23 | 18:23

Тепачка во ЈП „Водовод и канализација“: Сопругата на претседателот на УО причина за инциденти, велат од претпријатието

Тепачка во ЈП Водовод и канализација – Скопје беа насловите кои денеска дел од медиумите објавија за денешниот инцидент во ова јавно претпријатие. Во соопштението...

Црна хроника 02.11.23 | 12:16

Девојче ја претепа и избоде помалата сестра по кавга во тетовско село

Вчеравечер во 21 часот и 50 минути во СВР Тетово е пријавено дека во тетовската Kлиничка болница била донесена малолетничка од тетовско село со повреди од остар предмет...

Црна хроника 01.11.23 | 16:31

Тепачка во Аеродром, 52-годишник го нападнал својот постар сосед во влез во зграда

Вчера вечер во 20.15 часот во СВР Скопје, 69-годишниот Д.М. од Скопје пријавил дека околу 18.30 часот во влез од зграда на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од неговиот...

Балкан 30.10.23 | 21:27

Тепачка меѓу пратеници во албанскиот парламент

Пленарната седница на албанскиот законодавен дом доцна попладнево почна со тензии, откако пратениците од опозицијата ја блокираа говорницата. Припадници на Националната...

Фудбал 24.10.23 | 19:41

Вака турските навивачи ги тепаа германските среде Истанбул

Навивачи на Галатасарај и Баерн Минхен физички се пресметаа на улиците во Истанбул пред вечерашниот натпревар меѓу турскиот и германскиот тим во фудбалската Лига на...

Црна хроника 23.10.23 | 22:30

Скопјанец нападнат кај Бит пазар

Денеска (23.10.2023) во 10.00 часот во СВР Скопје, И.М.(58) од Скопје пријавил дека на 02.10.2023 околу 14.30 часот на подрачјето на Бит Пазар бил физички нападнат од А.Ш. Се преземаат мерки...

Црна хроника 04.10.23 | 14:41

Притвор за битолчанецот кој сред кафич тргна да тепа маж со тупаници

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело „насилство“. На 30 септември, во кафе...

Свет 10.09.23 | 14:45

Жестока тепачка за тоалет: Жени се „искршиле од ќотек“ на концерт

Големо внимание на социјалните мрежи предизвикува снимка од тепачка што се случила за време на концертот на Морган Волен во Питсбург, САД. Како што објави „Times Now News“,...

Црна хроника 30.08.23 | 20:41

Јетон тепа Македонец на „Рекорд“, на „Инстаграм“ сам се фали со видео од нападот

„И за греота пиши пак така, еве ве доѓав на Рекорд“  Ова во описот на видеото кое сам си го објави на „Инстаграм“ го пишува Јетон од Чаир, кој на својот профил го сподели...