На 05.05.2022 во 12:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на улица „Методија Шаторов – Шарло“, М.К.(28) од Скопје физички го нападнал М.Т.(28) од Скопје.

Насилникот, според МВР, оштетил и дел од инвентарот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.