48-годишен охриѓанец е уапсен денеска откако бил фатен како го фотографира гласачкото ливче.

Во 12.15 часот, во СВР Охрид приведен е А.И.(48) од Охрид, затоа што го фотографирал гласачкото ливче на избирачкото место 1271 во Охрид. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од СВР Охрид.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.