Во барака во транзитниот центар Табановце вчера бил пронајден починат М.Б.(28), лице мигрант од Мароко.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на погребално претпријатие за понатамошна постапка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.