Возило излетало од патот и паднало во подлабока провалија на влезот во Маврово од правецот на с.Никифорово, информира РЦУК Тетово.

Според информациите добиени од полициската станица Маврово, две лица се извлечени од провалијата додека едно лице само успеало да излезе. Трите лица се упатени во болницата во Гостивар и според дежурниот лекар имаат полесни телесни повреди.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.