Полицијата синоќа привела 22-годишник кој се обидел да силува 72-годишна жена во кавадаречко.

Според информациите, се работи за С.Р. од кавадаречко село, кој се сомничи дека во селото се обидел да изврши обљуба врз жената.

Во службен разговор во полициска станица тој го признал делото. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.