Ознака: починат
Црна хроника 21.02.21 | 16:30

Не лажете, не бидете ѓубриња, маската ја извадил зошто му се слошило, а наместо помош му побарале лична карта

Шеесетгодишен велешанец во четвртокот починал откако му се слошило во полициската станица во Велес. Од МВР велат дека двајца полицајци го идентификувале велешанецот,...

Црна хроника 19.02.21 | 15:32

Велешанец приведен за неносење на маска починал откако му се слошило во полициска станица

Шеесетгодишен велешанец вчера починал откако му се слошило во полициската станица во Велес, дознава „Република“. З.П. (1960) вчера бил приведен во ПС Велес за неносење...

Филм 05.02.21 | 19:56

Живот поминат на големиот екран: Почина извонредниот Кристофер Пламер

Кристофер Пламер утрово почина на 91-годишна возраст во неговиот дом во Конектикат. Актерот со канадско потекло имаше плодна кариера долга седум децении, а одамна заслужениот...

Музика 05.02.21 | 16:39

Два дена бил починат во станот, но никој не го пронашол: Почина победникот на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“

Победникот на првата сезона на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ Станоје Становиќ попознат како Кале Дијамант, почина ноќеска на 54 годишна возраст. Пејачот бил пронајден...

Свет 05.02.21 | 10:38

Првиот Британец заразен со ковид почина една година откако ја победи болеста

Првиот Британец заразен со коронавирусот почина скоро година дена откако ја победи болеста. Неговото тело беше пронајдено во студентскиот дом во Велс од страна на неговите...

Филм 01.02.21 | 21:47

Му кажаа дека има само неколку недели: Утрово почина актерот Дастин Дајмонд

Актерот Дастин Дајмонд, најпознат по детската серија „Saved By The Bell“ утрово почина на 44 години. Како што соопштуваат американсктие медиуми, на почетокот на јануари бил...

Црна хроника 30.01.21 | 20:31

Безуспешно молел за да го продаде тутунот: Тутунопроизводител почина на откупен пункт

Жител на долненското село Саждево, 53-годишен тутунопроизводител и татко на четири малолетни деца, починал на откупен пункт, откако претходно, подолго време безуспешно...

Здравје 23.01.21 | 15:16

Трагедија: Почина пациент на 36 години од Тетово

Триесет и шестгодишно лице од Тетово и 46-годишно лице од Делчево се најмладите починати од коронавирус во изминатите 24 часа. Според податоците на Министерството за...

Црна хроника 18.01.21 | 13:07

Ловџија застрела млад прилепчанец, момчето им подлегна на повредите

Млад прилепчанец загина во инцидентот што се случи вчера околу 11 часотво атар на с.Витолиште, прилепско. Како што било пријавено во прилепската полиција, Ѓ.К.(25) од Прилеп...

Црна хроника 04.01.21 | 21:25

54-годишен камионџија од Крушево починал во Холандија – се собираат пари за транспорт на телото

54-годишен крушевчанец Тодор Горгиески, кој работел како камионџија, починал во саботата во Холандија. На социјалните мрежи е објавен линк со кој се бара помош за семејство...

Црна хроника 02.01.21 | 16:37

Починат скопјанец пронајден на Црн Врв

Четириесет и петгодишен скопјанец е пронајден мртов на Црн Врв на местото викано „Празна торба“. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека починатиот...

Црна хроника 31.12.20 | 09:04

Мртов маж пронајден во подрум на зграда во Ново Лисиче

Синоќа во скопската населба Ново Лисиче се случила трагедија. Како што информира „Досие.мк“, безживотното тело на К.М. било пронајдено во подрумските простории на...

Црна хроника 27.12.20 | 16:43

Пронајден починат гостиварец кој бил пријавен за исчезнат пред две недели

Мртов маж бил пронајден вчера наутро во атар на с.Падалиште, гостиварско на место викано Роѓе Исмолит. Како што соопштува СВР Тетово, ловџиите А.С.(38) и Ф.И.(38) од Гостивар,...

Македонија 18.12.20 | 22:24

Пациентот кој почина на 33 години од ковид-19 имал прекумерна телесна тежина и тешка пневмонија

Пациентот кој на 33-gодишна возраст почина поради компликации со коронавирусот во ГОБ „8 Септември“, бил со прекумерна телесна тежина, а вирусот направил тешка пневмонија,...

Калеидоскоп 15.12.20 | 16:12

На 59-годишна возраст од корона почина генерал Бранко Дракалски

Генералштабот на Армијата со жалење и сочувство кон фамилијата, ја известува јавноста дека бригадниот генерал во пензија Бранко Дракалски по кратко боледување, на...

Калеидоскоп 14.12.20 | 20:01

Почина потпретседателот на првата Влада на Република Македонија

По кратко боледување денеска почина Јован Андонов – Реган, електроинженер, стопанственик и политичар. Андонов-Реган е роден во Пехчево 1940 год. Андонов дипломирал на...

Македонија 13.12.20 | 16:51

Починаа 25 а новозаболени се 613: Нови, загрижувачки бројки

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1837 тестирања, а регистрирани се 613 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-204, Куманово-35, Дебар-15,...

Здравје 13.12.20 | 11:15

Лекарот од Боговиње починал на Инфективна, немал коморбидитети, но немал ни корона

Матичниот лекар Дашмир Дервиши од тетовско Боговиње за кој вчера по социјалните мрежи се прошири вест дека починал поради последици од Ковид-19, се лекувал на Инфективната...

Здравје 12.12.20 | 16:09

41-годишен лекар од Боговиње почина од корона

Матичниот лекар Дашмир Дервиши од тетовско Боговиње почина поради последици од Ковид-19, објави месната заедница од Боговиње на нивната Фејсбук страница. Доктор Дервиши...

Црна хроника 10.12.20 | 15:57

Починат Грк пронајден во апартман во Гевгелија, телото на обдукција

Вчеранаутро околу 08,45 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека во апартман во Гевгелија, е пронајден починат S.A.(46) од Р.Грција, со привремен престој во...