Ознака: табановце
Сервиси 29.08.21 | 18:20

На Табановце се чека час и пол за излез од државата

На ГП Табановце попладенво за излез од државата времето на чекање е 90 минути, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и...

Сервиси 29.08.21 | 09:31

За излез од Македонија на Табановце се чека до 45 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Итензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На Граничниот премин...

Сервиси 28.08.21 | 19:57

На Табановце се чека од 30 до 45 минути

За излез од земјава на граничниот премин Табановце на македонско-српската граница се чека од 30 до 45 минути, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија. На останатите...

Сервиси 28.08.21 | 13:10

На Табановце се чека еден час за излез од државата

На граничниот премин Табановце за излез од државата се чека еден час, додека на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и...

Црна хроника 28.08.21 | 12:13

Бурен ден на Табановце: Уапсени бегалец од затвор и Косовар со туѓ француски пасош

на граничниот премин Табановце бил уапсен жител на Центар Жупа, по кого била издадена потерница за издржување затворска казна. На 27.08.2021 во 16.00 часот на граничен премин...

Сервиси 27.08.21 | 18:24

Гужва на Табановце: За излез од државата се чека до 45 минути

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Табановце времето на чекање за излез од државата е 30 до 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска...

Сервиси 19.08.21 | 14:25

На Табановце за излез од Македонија се чека два часа

На граничниот премин Табановце за излез од Македонија попладнево се чека околу два часа. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања...

Црна хроника 17.08.21 | 15:23

Убиство во Табановце: Жената е усмртена со остар предмет, мажот со куршум

Жената во Табановце починала од повреди здобиени од остар предмет, а нејзиниот сопруг имал прострелна рана од огнено оружје, соопшти денеска МВР. – Денеска во 8:20 часот во...

Црна хроника 17.08.21 | 12:42

Две лица пронајдени починати со повреди во Куманово

Две лица во кумановското село Табановце утринава се пронајдени починати со повреди.Иако од рано утринава се шпекулираше дека станува збор за убиство и самоубиство,...

Сервиси 14.08.21 | 08:36

Околу 30 минути се чека за влез и излез на Табановце

На граничниот премин Табановце утринава се чека околу 30 минути за влез и излез од земјава, а на останатите гранични премини нема подолги задржувања, информира Авто мото...

Сервиси 12.08.21 | 12:25

На Табановце за излез од земјава се чека до 30 минути

До 30 минути се чека за излез од државата на граничниот премин Табановце, информира попладнево Авто мото сојузот на Македонија. На останатите гранични премини, од македонска...

Сервиси 11.08.21 | 20:36

На Табановце за излез се чека половина час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, на места коловозите се влажни, а фрекфенцијата е со умерен интензитет. На граничниот премин Табановце се бележи...

Сервиси 11.08.21 | 10:06

На Табановце се чека дваесетина минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот...

Сервиси 10.08.21 | 08:28

Зголемена фрекценција на Табановце, за излез од Македонија се чека и до 45 минути

На граничниот премин Табановце утрово се бележи зголемена фреквенција. Времето на чекање за излез од државата е околу 15 минути, а за влез околу 45 минути. АМСМ информира...

Сервиси 04.08.21 | 09:21

На Табановце се чека до 40 минути за влез во Македонија

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Табановце за влез во државата се чека од 30 до 40 минути, а на...

Сервиси 02.08.21 | 18:29

За излез кон Србија на Табановце се чека околу еден час

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Табановце времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна,...

Сервиси 30.07.21 | 12:26

Километарски колони на „Богородица“ и „Табановце“, се чека по еден час

На граничните премини Богородица и Табановце, од македонска страна, за излез од државата се чека по еден час, а на Ќафасан 15 минути. Како што информира Автомотосојузот...

Сервиси 26.07.21 | 18:46

На Табановце за влез во државата се чека 30 минути

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска...

Сервиси 21.07.21 | 09:11

На Табановце и Богородица за влез и излез се чека 45 минути

На граничните премини Табановце и Богородица има зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање за влез и излез од државата е 45 минути. На останатите гранични...

Балкан 20.07.21 | 16:01

Српските туристи ќе можат да си ги надополнат картичките и повторно да ги користат

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и министерот за инфраструктура, градежништво и сообраќај на Република Србија Томислав Момировиќ, денеска на ГП Табановце...