Вчеранаутро во 07:30 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.Б.(27) од село Батинци пријавил дека околу 07:00 часот на автобуска постојка на подрачје на Гази Баба, по претходно недоразбирање околу носење на маска, бил физички нападнат од Ф.С.(58) од село Страчинци, вработен во ЈСП како контролор.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.