Ознака: Патник
Црна хроника 16.03.22 | 17:02

Маска причина за тепачка меѓу контролор на ЈСП и патник

Вчеранаутро во 07:30 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.Б.(27) од село Батинци пријавил дека околу 07:00 часот на автобуска постојка на подрачје на Гази Баба, по претходно...

Македонија 26.11.21 | 12:31

Бугарски државјанин по грешка вклучен на листата на повредени лица од несреќата на автобусот на „Беса транс“

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс“, што се случи на автопатот „Струма“...

Здравје 02.11.21 | 11:31

Патник заразен со коронавирус починал на летот од Истанбул до Хамбург

Екипажот на патнички авион, кој летал од Истанбул за Хамбург, при слетувањето открил дека еден од патниците починал, за кој подоцна се покажало дека е заразен со коронавирус. Откако...

Балкан 26.07.21 | 09:04

Ги видов повредените, мртвите, луѓе без раце, видов сè: Шокантна исповед на патник од автобусот на смртта

Патник од автобусот што утрово излета од автопатот кај Славонски Брод и се преврте пред камерите на ХТВ опиша шокантен момент од несреќата. Патникот Рамо Гаши раскажа...

Калеидоскоп 22.11.19 | 15:06

Му го спасил животот на патникот кој се борел за живот во авионот во текот на летот

Храбриот кинески доктор покажал што значи почитување на Хипократовата заклетва кога го спасил животот на постариот патник така што отстранил 800 милилитри урина од...

Свет 02.07.19 | 11:02

Слеп патник испаднал од авион, телото му е пронајдено во градина

Слеп патник испаднал од авион на компанијата „Кенија ервејз“, а потоа телото му е пронајдено во градина во Лондон. Човекот испаднал непосредно пред слетувањето на...

Црна хроника 17.02.19 | 19:23

Нова тепачка во ЈСП, овојпат патник нападнал контролори

Уште еден инцидент во автобус на ЈСП помеѓу контролорите и патниците. Овојпат, како што известува МВР, С.А.(39) од Скопје пријавил дека вчера околу 16,50 часот во автобус...

Црна хроника 15.02.19 | 15:04

Контролори на ЈСП истепаа патник

Во Полициската станица Бит Пазар, вчера во 19.30 часот И.С.(38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица „Христијан Тодоровски-Карпош“, во автобус на ЈСП...

Црна хроника 14.02.19 | 14:51

Изјава на уште еден патник: Бев свесен до моментот кога автобусот удри во банкината и се преврте