Ознака: Патник
Калеидоскоп 22.11.19 | 15:06

Му го спасил животот на патникот кој се борел за живот во авионот во текот на летот

Храбриот кинески доктор покажал што значи почитување на Хипократовата заклетва кога го спасил животот на постариот патник така што отстранил 800 милилитри урина од...

Свет 02.07.19 | 11:02

Слеп патник испаднал од авион, телото му е пронајдено во градина

Слеп патник испаднал од авион на компанијата „Кенија ервејз“, а потоа телото му е пронајдено во градина во Лондон. Човекот испаднал непосредно пред слетувањето на...

Црна хроника 17.02.19 | 19:23

Нова тепачка во ЈСП, овојпат патник нападнал контролори

Уште еден инцидент во автобус на ЈСП помеѓу контролорите и патниците. Овојпат, како што известува МВР, С.А.(39) од Скопје пријавил дека вчера околу 16,50 часот во автобус...

Црна хроника 15.02.19 | 15:04

Контролори на ЈСП истепаа патник

Во Полициската станица Бит Пазар, вчера во 19.30 часот И.С.(38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица „Христијан Тодоровски-Карпош“, во автобус на ЈСП...

Црна хроника 14.02.19 | 14:51

Изјава на уште еден патник: Бев свесен до моментот кога автобусот удри во банкината и се преврте