Денеска (21.04.2024) во 02:45 часот, полициски службеници од Полициската станица Ресен го лишиле од слобода Ј.Г.(54) од ресенско село затоа што семејниот дом физички ги нападнал својата сопруга и ќерка.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.