СВР Битола информира дека на 27 октомври во 05.00 часот во ЈП-Македонски шуми подружници „Кајмакчалан“ во Битола бил пронајден повреден вработениот Б.Ј.(61) од Битола.

Тој бил пренесен во Клиничката болница Битола каде лекар му констатирал тешка телесна повреда, информираат од МВР.

За настанот е известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.