МВР соопшти дека вчера во 21.30 часот во Полициска станица Куманово Е.Е.(21) од с.Романовце пријавил дека бил нападнат.

Е.Е. пријавил дека околу 18:30 часот додека бил на своето работно место во фабрика во с.Табановце бил физички нападнат од негов колега Е.Е.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.