Ознака: мвр
Македонија 29.11.22 | 10:42

Син на заменик министерот во МВР е возачот кој со флешери бегаше од полицијата, која се обиде да го сокрие случајот

Во инцидентот во петокот попладне на периферија на Скопје, син на функционер на МВР бил запрен по бегство од полициска патрола поради нелегално користење флешери, но...

Македонија 25.11.22 | 11:40

Д-р Никола Пановски жртва на интернет реклама: Не рекламирам чај за паразити, арам да ви е платата МВР, УЈП, МАЛМЕД

Микробилогот проф. д-р Никола Пановски на својот профил на фејсбук објави дека е жртва на интернет реклама и демантира дека рекламира чај за паразити, лек или лековито...

Црна хроника 22.11.22 | 17:33

Девојка претепана од момчето на паркинг, а потоа нејзината мајка го претeпала него

На 20.11.2022 во 17.50 часот во Полициската станица Чаир, 26-годишна скопјанка пријавила дека околу 13.00 часот на паркинг на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, била физички...

Црна хроника 17.11.22 | 09:15

МВР е главно за организација и продажба на дрога

Проблемот што МВР три недели не може да утврди кој стои зад лажните пријави за поставени бомби во училиштата според Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ лежи во то а што МВР...

Македонија 15.11.22 | 15:59

Максим Димитриевски: Кој тоа се обидува да го наруши соживотот во Куманово и дали оваа е само изолиран инцидент?

Во интерес на јавноста барам одговор од надлежните во МВР во врска со синоќешните настани во Куманово?, праша на својот фејсбук профил градоначалникот на Куманово, Максим...

Скопје 13.11.22 | 19:38

Костовски до Спасовски: Итна, брза и остра реакција со завршница од МВР веднаш!

Градоначалникот на Бутел Дарко Косотвски е одлучен да запрат инцидентите во автобусите, кои директно го загрозуваат животот на жителите на Радишани и Бутел. Оваа негова...

Црна хроника 12.11.22 | 16:26

МВР со детали: Безживотно тело пронајдено во Преспанско Езеро

Како што беше објавено и во текот на денот, безживотно тело било пронајдено синоќа во водите на Преспанското Езеро. „На 11.11.2022 во 21.00 часот во СВР Битола било пријавено...

Црна хроника 11.11.22 | 13:02

МВР со детали за драмата во студентскиот дом „Пелагонија“: Му ја посипале со запалива течност канцеларијата додека директорот бил внатре

На 11.11.2022 во СВР Скопје А.Ф.(36) вработен како директор на студентски дом во населба Кисела Вода, Скопје пријавил дека на работното место, по претходна расправија, Н.Ј., кој...

Црна хроника 06.11.22 | 14:23

Приведен крадец во Чаир

На подрачјето на Чаир од полициски службеници од ЕВР Чаир синоќа во 19 часот бил лишен од слобода В.Б.(43) од с.Агино Село, поради тоа што бил затекнат на извршување кривично...

Црна хроника 06.11.22 | 13:07

Претрес во Тетово, пронајден пиштол и муниција, приведено едно лице

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа во 20.45 часот го лишиле од слобода К.К.(32) од Тетово. Имено, по претходна судска наредба бил извршен претрес во домот на Л.К.(31)...

Црна хроника 05.11.22 | 22:04

Десетгодишно девојче повредено откако во него удрил автомобил

Десетгодишно девојче пешак било тешко повредено вечерва, околу 19 часот во Тетово, откако во него удрил автомобил управуван од 27 – годишна жена. Повреденото девојче...

Црна хроника 05.11.22 | 13:27

Петмина приведени при претрес на стан во Скопје

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје синоќа во 20.00 часот со претходна судска наредба извршија претрес во домот на скопјанецот А.А....

Црна хроника 04.11.22 | 18:27

МВР: Дојавите за поставени бомби во училиштата се лажни

Лажни дојави се заканите што денеска по електронска пошта ги добиле четири училишта во Скопје за наводно поставени експлозивни направи. Тоа е утврдено откако се направени...

Македонија 04.11.22 | 16:31

МВР откри кои 4 училишта се евакуирани

Станува збор за училиштата „Орце Николов“, „Никола Карев“, „Здравко Цветковски“ и „Јосип Броз Тито“, потврдија за новинската агенција МИА од МВР. Веднаш по добиената...

Македонија 03.11.22 | 20:31

Велјановски: Имаме системски проблем на нефункционалност, на МВР, обвинителството и на судовите

Собранието е гласачка машинерија на власта. Имено, не се донесуваат закони кои што се од интерес на граѓаните и на посебните групи туку се изнаоѓаат модуси и решенија...

Македонија 03.11.22 | 18:38

Николовски: Ме спроведуваа како најголем криминалец, 10 полицајци го претресуваа мојот дом, бев изложен на јавен линч

Вчера приведениот, па ослободен за лажните дојави за бомби, Никола Николовски денеска се огласи на социјалните мрежи по повод неговото апсење. Тој изнесе детали за вчерашниот...

Црна хроника 29.10.22 | 17:57

Малолетник нападнат во автобус на ЈСП

На 28.10.2022 во 15:00 часот во Полициска станица Гази Баба Б.С.(44) од с.Стајковци, скопско пријавила дека во 06:40 часот во автобус на ЈСП на автобуска постојка на подрачје на Гази...

Црна хроника 29.10.22 | 17:38

Со нож се заканувал и бил агресивен кон дете во Сингелиќ

На 28.10.2022 во 17:30 часот во Полициска станица Гази Баба, Ф.А.(45) од с.Сингелиќ, скопско пријавил дека во 12:00 часот во с.Сингелиќ, едно лице кое носело со себе нож упатувало закани...

Црна хроника 29.10.22 | 17:15

Тепачка во Табановце: 21-годишник нападнат од својот колега на работното место

МВР соопшти дека вчера во 21.30 часот во Полициска станица Куманово Е.Е.(21) од с.Романовце пријавил дека бил нападнат. Е.Е. пријавил дека околу 18:30 часот додека бил на своето...

Црна хроника 29.10.22 | 17:14

Битолчанец пронајден повреден во објект на „Македонски шуми“

СВР Битола информира дека на 27 октомври во 05.00 часот во ЈП-Македонски шуми подружници „Кајмакчалан“ во Битола бил пронајден повреден вработениот Б.Ј.(61) од Битола. Тој...