Ноќва во 00.50 часот во СВР Скопје од Итната медицинска помош било пријавено дека од хотел на ул.„Чаирска“ за укажување лекарска помош била земена Р.Д.(27) и била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде починала, при што од лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Лицето е предадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.