Ознака: почината
Македонија 24.02.23 | 15:18

Државниот санитарен и здравствен инспекторат со задолженија за прилепската болница

Државниот санитарен и здравствен инспекторат со решение ја задолжи прилепската болница да врши месечен, наместо квартален бактериолошки мониторинг во одделите со...

Македонија 24.02.23 | 10:54

Жените во Македонија умираат поради континуирана системска негрижа за здравјето

Платформата за родова еднаквост изразува сочувство до семејството на пациентката од Прилеп и најостро реагира на негрижата на државата и здравствените институции...

Балкан 01.02.23 | 09:13

Драма на небото над Белград: Едно лице починало за време на летот

Шеесет и осумгодишна жена починала за време на летот од Келн за Ниш, соопштија утрово за „Танјуг“ од Итната помош во Србија. Оттаму додаваат дека нивните екипи биле...

Црна хроника 09.12.22 | 21:44

Млада скопјанка пронајдена мртва во Мичурин, се чека обдукција

Млада скопјанка починала во стан во скопската населба Мичурин. Се чека обдукцијата, за да се открие причината за смртта. Како што соопшти МВР, вчера околу 14 часот во СВР...

Црна хроника 05.12.22 | 17:44

Прострелна рана во главата и пиштол до телото, оскудни информации за смртта на Маја Миа во Јужна Африка

Без многу детали, но со официјална потврда за трагичниот крај. Пронајдена е Македонката Маја Јанеска, почината дома во својата спална соба. Прострелна рана во главата...

Македонија 05.12.22 | 14:24

МНР ќе го организира транспортот на посмртните останки на почината Македонка во Јужна Африка

По добиените информации за почината државјанка на Република Македонија (М.Ј.) во Јужноафриканската Република, Министерството за надворешни работи преку надлежната...

Црна хроника 13.11.22 | 16:59

27-годишна девојка почина по ноќ во скопски хотел

Ноќва во 00.50 часот во СВР Скопје од Итната медицинска помош било пријавено дека од хотел на ул.„Чаирска“ за укажување лекарска помош била земена Р.Д.(27) и била пренесена...

Црна хроника 28.09.22 | 12:42

Скопјанка починала од изгореници откако паднала во тенџере со врел ајвар

Скопјанка на возраст од околу 50 години паднала во тенџере во кое се приготвувала врела зимница, а подоцна од последиците на несреќата починала. Според информациите...

Црна хроника 03.08.22 | 13:00

Жена почина откако два дена претходно млад кумановец ја прегази заедно со сопругот

Во саботата околу 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од бул.„Октомвриска револуција“, ул.„Иво Лола Рибар“ и ул.„Ѓорче Петров“, патничко возило...

Црна хроника 22.07.22 | 19:48

Излегла од базен, го зела телефонот приклучен на полнач и ја удрило струја: Почина млада девојка

Млада девојка почина за време на приватна забава во угостителски објекти. Според информациите од полицијата, станува збор за 22-годишна девојка со иницијали Љ.С. од Кумановско. Полициски...

Црна хроника 22.07.22 | 16:50

Несреќа во скопски хотел: Почина 22-годишна девојка откако излегла од базен и во рака го зела мобилниот телефон

Ноќва во 00.11 часот во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Ќурчиска“ починала Љ.С.(22) од кумановско. Полициски службеници...

Црна хроника 21.01.22 | 18:21

Шок и неверување во Конче и Радовиш по трагедијата: Викторија не е единствената која загинала на ваков начин на скопскиот асфалт

Шок и револт денеска меѓу жителите на двете општини Конче и Радовиш каде живеело семејството на 24 – годишната Викторија Н., која синоќа почина на лице место, откако беше...

Црна хроника 18.01.22 | 23:14

Жена почина во пожар во битолско Жабени

Вчера околу 16.00 часот В.Р.(59) од с.Жабени, битолско, пријавил дека околу 15.30 часот во соба од куќа во с.Жабени настанал пожар, во кој од здобиените повреди починала неговата...

Црна хроника 13.01.22 | 20:26

Поранешна полициска инспекторка пронајдена мртва во стан во Охрид, била отпуштена од службата

Поранешна полициска инспекторка попладнево е пронајдена мртва во стан во Охрид. Безживотното тело е пронајдено во стан на улица Сирма Војвода во Охрид – потврдува...

Македонија 13.11.21 | 10:21

Последен поздрав за медицинската сестра Марица Божиновска од болницата во Лешок

Вработените во ЈЗУ Специјализирана болница за белодробни заболувања и ТБЦ Лешок информираа дека почина Марица Божиновска, медицинска сестра во амбулантата, објави...

Црна хроника 12.11.21 | 17:40

Скопјанка пронајдена почината

Скопјанка била пронајдена мртва во својот стан во Скопје. Како што информира МВР, вчера во 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот стан на ул. „Никола Малешевски“...

Црна хроника 07.11.21 | 16:53

Трагедија: Жена пронајдена почината, познат нејзиниот идентитет

На 06.11.2021 во 17:04 часот во СВР Штип од Итната медицинска помош Штип било пријавено дека во куќа во с.Козјак,Општина Карбинци, е пронајдена почината В.С.(66) со живеалиште...

Црна хроника 03.10.21 | 16:33

25-годишна скопјанка пронајдена мртва во апартман во Дојран, телото на обдукција

Вчера околу 17.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Стар Дојран во апартман од вила починала Д.Ќ.(25) од Скопје, која во изнајмениот апартман пристигнала околу...

Црна хроника 19.09.21 | 16:27

18-годишната скопјанка што почина вчера била мајка на шестмесечно бебе

Осумнаесетгодишната скопјанка, најмладата жртва од ковид-19 наведена во вчерашниот билтен, се породила во март, информираа за „Телма“ од Министерството за здравство. Таа...

Македонија 06.09.21 | 18:40

Трагедија: Од Ковид 19 почина 35-годишна пациентка од Радовиш

Во штипската модуларна болница се намалува бројот на пациенти, кои болнички се лекуваат. Според извештајот, во модуларната болница се лекуваат 32 пациенти од кои 24 се...