Ознака: Хотел
Твитови 31.08.20 | 15:56

Младо друштво од Скопје со ваучери за туризам во хотел со 5 ѕвезди печат колбаси на тостер

Нишка на денот: Младо друштво од Скопје отишле на викенд во хотел со 5 ѕвезди во Гевгелија. Во текот на денот гостинка од друга соба се жали на непријатна миризба низ...

Калеидоскоп 28.07.20 | 12:45

Шведската маса не било исто со самопослужување, „објаснил“ менаџерот на „Белви“

Во услови на пандемија во хотел „Белви“ во Охрид се организира „шведска маса“, а луѓе без маски и никаква дистанца чекаат на ред, објави на социјалните мрежи гостинка...

Црна хроника 27.07.20 | 14:54

Хотел во Маврово примал гости иако беше забрането

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно правно и едно физичко лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи,...

Македонија 29.06.20 | 13:57

Алијанса за Албанците и Алтернатива: Казината само во хотели со пет ѕвезди

Форумот на млади на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива на денешната прес-конференија истакнаа дека во нивната изборна програма е вклучено дека казината...

Економија 21.06.20 | 08:44

Хотелиерите од Охридско-струшкиот регион подготвени за гости со нови протоколи

Сместувачките капацитети, хотелиерите и приватните станоиздавачи ги добија протоколите за работа во новонастанатата ситуација наметната од епидемијата на короновирусот....

Балкан 17.06.20 | 11:13

Грчките хотелиери демантираат дека ќе се претворат во болници за болни од корона

Хотелите не се, ниту ќе станат болници, велат од Грчката федерација на хотелиери во писмото испратено до Министерството за туризам, во кое посочуваат неколку забелешки...

Здравје 29.04.20 | 11:06

Угро штрајкува со глад во карантин во скопски хотел

Раперот и продуцент Никола Угриновски- Угро најави штрајк со глад, по 18 дневниот карантин во скопскиот хотел „Ибис“. Угро е во карантин од 10 април, откако се врати од...

Фудбал 08.04.20 | 23:23

Домашниот притвор Роналдињо ќе го помине во хотел со четири ѕвезди

Бразилската легенда на Барселона, Роналдињо, конечно, излезе од парагвајскиот затвор и сега е во домашен притвор, кој очигледно нема да му „легне“ лошо бидејќи се работи...

Свет 20.01.20 | 16:06

Пет мртви и шест повредени во хотел во рускиот град Перм

Пет лица загинаа, меѓу кои и едно дете во експлозија која се случила во рускиот град Перм. До експлозијата дошло откако експлодирала цевката за топла вода од системот...

Свет 20.01.20 | 10:09

Петмина загинаа по експлозија во хотел во Русија

Пет лица утрово загинаа во хотел во рускиот град Перм кога експлодирала цевка со топла вода од систем за греење, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации. Како...

Филм 08.01.20 | 19:22

Сценаристот на популарната серија „Грдата Бети“ пронајден мртов во хотел

Силвио Хорта, творец на популарната серија на ABC, „Грдата Бети”, е пронајден мртов во хотелска соба во Мајами. Извори блиски на полицијата навеле дека бил пронајден...

Црна хроника 13.12.19 | 11:20

Срби уапсени за кражба од продажен објект во хотел

На граничен премин „Табановце“, вчера околу 22 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода Ј.С.(31), Р.Н.(26) и М.М(29), сите од Република Србија поради постоење основи...

Балкан 03.12.19 | 21:23

Со експлозив срушен шесткатен хотел во Драч

Со контролирана експлозија денес на плажата во Драч е срушен шесткатен хотел, кој бил тешко оштетен во силниот земјотрес на 26 ноември. До експлозијата дошло благодарение...

Калеидоскоп 22.11.19 | 10:23

Ноќ во хотел за едно евро, но под услов престојот да се пренесува во живо

Јапонскиот хотел „Бизнис рјокан асахи” во градот Фукуока нуди ноќевање по цена од 130 јени (едно евро), но под услов – престојот во собата да биде пренесуван во живо...

Калеидоскоп 09.10.19 | 10:01

Двегодишно девојче почина откако се зарази со ешерихија коли на одмор во Анталија

Три недели пред нејзиниот трет роденден, Ели Брчхол од англискиот град Виган почина откако во хотел со четири ѕвездички во Анталија, Турција, се заразила со бактеријата...

Црна хроника 08.10.19 | 19:40

Гостин нападнал вработен во хотел, не бил задоволен од услугата

Вчера попладне во СВР Скопје, Д.К. (25) од Скопје пријавил дека околу 16 часот, додека бил на работно место во угостителски објект – хотел, бил физички нападнат од едно лице,...

Црна хроника 08.10.19 | 15:41

Гостин истепал вработен во скопски хотел оти не бил задоволен од услугата

Вчера во СВР Скопје, Д.К.(25) од Скопје пријавил дека околу 16.15 часот, додека бил на работно место во угостителски објект – хотел, бил физички нападнат од едно лице. Како...

Црна хроника 30.08.19 | 12:12

Лицето што го демолираше зелениот покрив на ГТЦ е газда на хотел

Лицето кое синоќа го демолираше зелениот покрив на Градскиот трговски центар (ГТЦ) во Скопје е газда на хотел кој се наоѓа во трговскиот. Вработени во ГТЦ за СДК.мк велат...

Црна хроника 28.08.19 | 17:42

Тепачка заради нерасчистен долг: Вработен во хотел нападнал скопјанец

Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје, Љ.С. (43) од Скопје пријавил дека околу 18 часот на улицата ,,1737’’ пред хотел, бил физички нападнат од З.И., вработен во хотелот. Причина...

Скопје 19.07.19 | 23:52

Ќе се гради хотел на шест ката, исечени дрвјата кај СРЦ „Кале“

Хотел висок 25 метри, со шест ката и поткровје ќе се гради на просторот кај СРЦ „Кале“ каде минатиот викенд беа исечени сите дрвја. Хотелот е зацртан во Деталниот урбанистички...