Полициски службеници од СВР Тетово синоќа го лишиле од слобода Б.Ш.(44) од тетовското село Нераште, по пријава дека физички нападнал ученик.

Како што информира МВР, С.Д.Ќ.(39) од село Пршовце, Тетовско пријавил дека неговиот малолетен син на 11 ноември 2022 околу 10:30 часот додека бил на училиште бил физички нападнат од пријавениот, кој бил негов наставник.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.