Ознака: ученик
Црна хроника 03.03.23 | 17:27

Ученик ги украл училишните лаптопи, полицијата ги нашла во продавница на „Партизанска“

Вчера полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Гази Баба расчистија кривично дело „кражба“ од средно училиште на подрачје на Гази Баба,...

Свет 02.03.23 | 18:34

Ученик дивјачки соборува и шутира наставничка зошто не му дозволила да игра на „нинтендо“ на час

Седумнаесетгодишен ученик нападна вработена во неговото училиште, затоа што му го одзела „нинтендото“ на кое играл за време на часовите, пренесува „Јаху“. Нападот...

Свет 26.02.23 | 20:00

Ученик тежок преку 100 килограми брутално претепал професорка затоа што му го земала Нинтендото

Во училиште во Флорида дошло до насилство кога ученик физички нападнал професорка откако на час му одзела видео игра Нинтендо. На вознемирувачкото видео се гледа 17-годишно...

Свет 22.02.23 | 13:24

Ученик до смрт избодел наставничка среде час

Средношколец до смрт избол професорка по шпански јазик во училиште во францускиот град Сен Жан де Луз, јавува Би-Би-Си. Локалниот обвинител Жером Бурие за новинската...

Црна хроника 09.02.23 | 20:24

Малолетник нападнат од учител во Скопје

На 09.022023 во 11.00 часот во Полициска станица Гази Баба, Н.Ј.(51) пријавил дека на 07.02.2023 околу 11.00 часот неговиот малолетен внук бил физички нападнат од страна на учител во...

Македонија 01.12.22 | 18:52

Градоначалникот ја разреши директорката на училиштето каде што беше малтретиран одличен ученик

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, се обрати со јавна реакција по повод случајот со малтретирањето на одличен ученик од негови врсници во основното училиште...

Црна хроника 23.11.22 | 15:16

Ученик во приватно училиште во Скопје нападнат од соученик

Скопјанец пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од соученик. На 22.11.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Карпош, К.С.(54) од Скопје пријавил дека околу...

Црна хроника 13.11.22 | 17:35

Наставник физички нападнал ученик во Тетовско

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа го лишиле од слобода Б.Ш.(44) од тетовското село Нераште, по пријава дека физички нападнал ученик. Како што информира МВР, С.Д.Ќ.(39)...

Црна хроника 07.11.22 | 16:21

Наставник нападнал 13-годишник во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Ј.(36) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, соопшти...

Калеидоскоп 04.11.22 | 21:17

Ученик во гимназија го Полска збеснал и нападнал соученик со секира

Истражното биро на словачката државна агенција за борба против криминалот поднесе обвинение против ученикот кој го изврши нападот во средното училиште во градот Новаки. „Државната...

Балкан 29.10.22 | 10:51

Давел соученик во ВЦ, учителката од страв се заклучила во училница

Сите ученици во едно одделение во загрепско основно училиште веќе два дена не одат на настава откако во средата ученик нападнал и давел соученик на подот од училишниот...

Црна хроника 01.06.22 | 16:44

Ученик нападат од малолетник во училиште

На 31.05.2022 во 17:00 часот во Полициската станица Центар, А.Р.(43) од Скопје пријавила дека во основно училиште каде што посетувал настава, нејзиниот малолетен син бил физички...

Кариера 19.05.22 | 16:51

Пендаровски го прими ученикот со натпросечна интелигенција Македон Димитриевски

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Македон Димитриевски, ученик во второ одделение во ОУ „Лирија“ од Тетово, кој поседува натпросечна интелигенција.   Во...

Црна хроника 13.05.22 | 16:31

Наставничка нападна ученик

На 12.05.2022 во 13.29 часот во СВР Скопје, Ф.К.(37) од с.Долно Свиларе, скопско, пријавила дека додека бил на училиште во с.Долно Свиларе нејзиниот малолетен син бил физички нападнат...

Балкан 12.04.22 | 21:47

Ужас во Србија: Претепале ученик, па со нож го расекле по главата и рацете

Ученикот Д.К.(15) од Бачка Паланка е повреден денеска по 16 часот на час по физичко, кога напаѓачите го претепале, со остар предмет го расекле и му нанеле повреди на главата...

Црна хроника 01.04.22 | 10:22

Обвинение против заменик директорот кој му удри клоца и шамари на осмоодделенец

Основното јавно обвинителство од Гостивар поднесе Oбвинителен предлог против едно лице за кривично дело малтретирање во вршење на службата. Обвинетиот, на 26.11.2021 година,...

Црна хроника 12.02.22 | 19:15

Дете нападнато со нож во гостиварско училиште

На 11.02.2022 во 16.50 часот во Полициска станица Гостивар малолетник од с.М.Турчане, гостиварско, пријавил дека околу 15.25 часот додека бил во основно училиште, бил повреден...

Црна хроника 30.12.21 | 16:38

Обвинителство ќе го гони професорот од Струга, кој со железен боксирач удри ученик

Струшкото Основно јавно обвинителство поднесе Обвинителен предлог против 57-годишен професор од Струга, за сторено кривично дело „насилство“ од член 386 став 1 во врска...

Црна хроника 24.12.21 | 09:42

Наставници спасиле колега од ученичка одмазда откако со метална шипка претепал ученик во Струга

Вистинска драма се случувала денеска во средното училиште „Ибрахим Темо“ во Струга, каде професор е приведен во полиција откако со метлана шипка претепал ученик. Настанот...

Црна хроника 23.10.21 | 18:37

Полицијата го повикала на разговор наставникот кој тепаше ученик во Бутел

Министерството за внатрешни работи денеска ги повикале на разговор лицата инволвирани во инцидентот што се случи вчера во основно училиште во Бутел, меѓу кои и наставникот...