Спортскиот авион Цесна утрово се урнал во близина на Блаца на островот Брач, објави „Слободна Далмација“.

Порталот додава дека сите од авионот преживеале.

Екипи на брза помош, пожарникари и полицајци се на терен и се обидуваат да ја утврдат точната локација на авионската несреќа.

Засега немаат официјални информации за состојбата на пилотите и патниците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.