Оние крлежи шо спиеа пред влада за функции, хонорари и криминали нешто ги заебавале овие што го чуваат гробот на Гоце. Гоце и мртов вреди да се чува, вие го чувавте заев…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.