Ознака: пукање
Црна хроника 07.12.23 | 16:45

Пукање на Бит Пазар

На 06.12.2023 околу 18.00 часот на подрачје на Бит Пазар, полициски службеници го лишиле од слобода И.Р.(33) од Скопје, поради сомнение дека непосредно пред тоа на подрачјето на...

Црна хроника 05.12.23 | 20:48

Детали за пукањето во Куманово, застреланиот пренесен на клиники во Скопје

Нерасчистени односи се причината за попладневното пукање во Куманово, соопшти СВР Куманово. Кај нив случајот бил пријавен во 17:17 часот, кога било пријавено дека на улицата...

Црна хроника 05.12.23 | 18:41

Пукање во центарот на Куманово, едно лице повредено

Во центарот на Куманово попладнево се случило пукање, потврди СВР Куманово, од каде најавија детали по завршување на увидот.   Од Кумановската општа болница потврдија...

Црна хроника 24.11.23 | 17:22

Полицаец од Скопје при чистење на пиштолот, случајно си пукал во нога!

На 23.11.2023 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом во Скопје, при чистење на службениот пиштол, Г.А.(46) од Скопје, полициски службеник, испукал еден куршум...

Свет 21.11.23 | 09:03

Пукање во продавница во Охајо, најмалку еден загинат и тројца повредени

Најмалку едно лице загина, а три други се повредени во пукотница во продавница во Биверкрик, во американската сојузна држава Охајо, јави телевизијата WHIO. Очевидци изјавија...

Црна хроника 20.11.23 | 17:07

Пукање среде бел ден во Штип, уапсен 21-годишник

Во Штип, на 19 ноември, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Р.Х.(21) од Штип. Тој се сомничи дека, по претходна расправија и поради нерасчистени должничко...

Црна хроника 17.11.23 | 12:41

Кавадарчанец со пушка пукал од прозор, погоди куче

Вчера во 12.50 часот во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Ќ.С.(48) од Кавадарци. Тој се сомничи дека околу 05.30 часот пред неговата куќа...

Црна хроника 12.11.23 | 17:07

Млад кумановец застрелан во пукање на семејна веселба

Вчера во 17.15 часот во Куманово од полициски службеници од СВР Куманово е лишен од слобода Е.Г.(29) од Куманово и од него е одземен пиштол, затоа што, според пријавеното на...

Црна хроника 10.11.23 | 21:39

Чаир ли е Кабул ли е: Во пукотница ранети двајца, повреден и доставувач на храна

Вчеравечер во 22:35 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди биле донесени О.О. (25) и О.Е. (29),...

Црна хроника 10.11.23 | 17:58

Уште едно пукање во локал во Чаир: Тешко ранети две лица, настрада и доставувач

Вчеравечер во 22:35 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди биле донесени О.О. (25) и О.Е. (29),...

Свет 09.11.23 | 14:49

Пукање во училиште во Германија: Ранет еден ученик, полицијата го совлада осомничениот

Најмалку еден ученик е ранет во пукањето што се случи денеска во училиште во германскиот град Офенбург. Засега се претпоставува дека многу младо лице, веројатно друг...

Балкан 04.11.23 | 19:42

Пукање во Белград, ранет еден маж

Во Чукарица во Белград околу 17:00 часот дошло до пукање во кое едно лице е рането, соопшти Н1 Белград. Маж (28) е ранет во улицата „Милорад Јовановиќ“ во Чукарица. На улиците...

Свет 04.11.23 | 16:24

Еден загинат и петмина ранети во ново, масовно пукање во САД

Едно лице загина, а пет се ранети во масовно пукање во Синсинати. Мажот починал на самото место, додека останатите жртви, меѓу кои и малолетници, итно се пренесени во...

Балкан 31.10.23 | 20:48

Пукање во Сараево, најмалку едно лице загина, а неколку се ранети

Во попладневните часови пукање имало во населбата Булевар на Штуп во Сараево, во кое има ранети, а оштетена е најмалку една просторија. Полициски екипи се на терен, добиена...

Црна хроника 29.10.23 | 16:59

За пукање приведен 23-годишник од Велес

Во текот на вчерашниот ден во 16.15 часот на ул.„Алексо Демниевски“ во Велес, полициски службеници од СВР Велес го привеле Н.А.(23) од Велес затоа што претходно од пиштол...

Црна хроника 29.10.23 | 16:53

Седум чаури пронајдени од пукањето во „Ист гејт“, пукачот побегнал во црно „ауди“ без таблици

Излегол пешки од трговскиот центар, а автомобил за бегство, црно „ауди“ без таблички го чекал на булеварот кај зградата на општина Гази Баба. Ова се детали од истрагата...

Балкан 27.10.23 | 11:33

Пресметка меѓу мигранти на границата на Србија и Унгарија: Тројца убиени, еден ранет

Тројца мигранти се убиени во престрелка што се случила рано утринава во напуштени објекти на поранешниот земјоделски имот на Бачка во близина на населеното место Хоргош,...

Македонија 26.10.23 | 15:12

Поради „врвното професионално ниво“ на МВР и Спасовски на Ковачевски не му паѓало на памет разрешување на министерот

Нема да побарам разрешување на министерот Спасовски поради перформансите на МВР и врвното професионално ниво на Министерството и на министерот, рече премиерот Димитар...

Македонија 25.10.23 | 20:54

Тој што пукаше во „Ист гејт“ лабаво во кладилница, не се ни крие

Нови фотографии од пукачот кој вчера попладне пукаше во Раде Трајковски-Штекли и негоивот соработник со прекар Колумбо во трговскиот центар „Ист Гејт“ во Скопје денеска...

Црна хроника 25.10.23 | 16:59

„Ист гејт мол“: Работиме според највисоките стандарди и се почитуваат сите прописи за безбедност

Слободното движење и безбедноста на секој што работи и нè посетува, за нас се најважни и за ова да го оствариме, постојано ги преземаме сите мерки што ги имаме на располагање,...