Ознака: повреда
Македонија 10.08.21 | 15:13

Австриски пожарникар повреден во пожарите кај Беровско, се прават напори да се обезбеди негов итен транспорт за Виена

Австриски пожарникар е повреден при гаснењето на огнената стихија во Малешевијата. Станува збор за 53-годишен пожарникар кој од почетокот на минатата недела учествувал...

Црна хроника 23.06.21 | 17:42

Скопјанец заврши во болница: Колега му нанел повреди со остар предмет

Вчера околу 22.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди од остар предмет бил донесен Б.Л.(38) од Скопје. По преземени...

Останати спортови 25.04.21 | 21:09

Хорор видео: Морничава повреда ја заврши борбата без зададен удар

УФЦ борбата меѓу Крис Вајдмен и Ураха Хол заврши без да биде зададен без ниту еден удар. Борбата заврши уште при првиот обид за удар на Вајдмен, при што тој се здоби со...

Кошарка 15.02.21 | 10:55

Ентони Дејвис ја влоши повредата на ахиловата тетива

Ентони Дејвис не играше во второто полувреме на дуелот против Денвер нагетс, откако во втората четвртина ја влоши повредата на ахиловата тетива со која се мачеше изминатите...

Фудбал 01.01.21 | 10:41

Ги повредил раката и окото: Фудбалер на Галатасарај палел огномот за Нова Година

Фудбалерот на Галатасарај Омар Елабделауи на новогодишната ноќ се повредил со пиротехника. Поранешниот фудбалер на Манчестер Сити, ја дочекал Новата година со своето...

Црна хроника 11.12.20 | 17:02

Работничка повредена во фабрика, префрлена во болница

Повредена е 34-годишна работничка додека извршувала работни задачи во фабрика во Скопје, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи –  Вчера во Полициското...

Фудбал 17.11.20 | 22:20

Сериозна повреда на Серхио Рамос

Капитенот на шпанската фудбалска репрезентација, Серхио Рамос, мораше да го напушти дуелот од Лигата на нации помеѓу Шпанија и Германија во финишот на првото полувреме...

Ракомет 28.10.20 | 13:01

Финска доаѓа без најдобриот играч против Македонија

Репрезентацијата на Финска ќе биде сериозно ослабена за претстојниот квалификациски меч во Скопје против Македонија (на 4 ноември) откако беше потврдено дека најдобриот...

Останати спортови 30.09.20 | 12:58

Серена Вилијамс се повлекува од Ролан Гарос

Серена Вилијамс, осовојувачка на 23 Гренд слем трофеи, објави дека се повлекува од Ролан Гарос. Помладата од сестрите Вилијамс во првото коло ја совлада сонародничката...

Фудбал 28.09.20 | 16:23

Проблеми за Реал – се повреди Крос

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос го повреди мускулот на левата нога на натпреварот против Бетис и тој ќе биде надвор од терените некое време, објави шпанскиот шампион. Не...

Црна хроника 22.09.20 | 11:45

Уште еден тешко повреден патник во скопскиот јавен превоз

Вчера во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди била донесена Д.П.(73) од Скопје. Според нејзино...

Црна хроника 18.09.20 | 14:01

Охриѓанец тешко повреден со мотор на патот од Охрид кон Свети Наум

Мотоциклист е тешко повреден на патот што води од Охрид кон Свети Наум. Вчера било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б.(45) од Охрид,...

Останати спортови 11.09.20 | 23:30

Федерер се врати на тренинзите по операцијата на коленото

Швајцарскиот тенисер и 20-кратен освојувач на Грен слем турнирите, Роџер Федерер се врати на тренинзите по операцијата на коленото. Според „Tages Anzeiger“ 39-годишниот тенисер...

Црна хроника 30.08.20 | 16:39

Зетот на сосетката ја турнал и тешко ја повредил

На 29.08.2020 во 10,45 часот било пријавено дека на 28.08.2020 околу 17,00 часот во Скопје додека З.З.(88) од Скопје била со нејзината сосетка А.В.(62) зет на сосетката ја турнал и таа се...

Црна хроника 26.08.20 | 09:13

57-годишeн работник тешко се повредил при работа на машина во кавадаречка компанија

Во ОВР Кавадарци вчера во 16:30 часот  било пријавено дека во ЈЗУ ОБ Кавадарци бил донесен  Љ.Н. (57), вработен во една кавадаречка компанија. Тој додека ја чистел машината...

Останати спортови 15.08.20 | 22:26

Велосипедист падна од мост, во тешка состојба префрлен во болница

Белгијскиот велосипедист Ремко Евенпел доживеа скршеница на карлицата и контузија на белите дробови за време на пад на трката околу Ломбардија, соопшти денеска неговиот...

Црна хроника 29.07.20 | 11:34

Старец падна во автобус на ЈСП, со тешки повреди пренесен на клиника

Вчера во 12.00 часот на ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје, превезувајќи се во автобус на ЈСП-Скопје „ман“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.В.(37) од с.Јурумлери,...

Црна хроника 24.07.20 | 14:20

Уште една повреда на работно место: Кичевчанец се повредил на автопатот Кичево- Охрид

Педесет и пет годишниот Г.Т. од Кичево, вработен во ГП „Гранит“, вчера се здобил со повреди вршејќи градежни активности на автопатот во изградба Кичево-Охрид, кај мостот...

Црна хроника 23.07.20 | 12:23

Кавадарчанка се здобила со повреда на работното место во фабрика

Вчера околу 09.00 часот во кавадаречката Полициска станица било пријавено дека Р.А.(26), додека извршувала работни задачи во фабрика во Кавадарци, се здобила со повреда...

Црна хроника 24.06.20 | 11:53

Автомобил излетал од патот – двајца повредени

На регионалниот пат Маврови Анови – Дебар, на местото „Задчука“ вчера од коловозот излетало патничко моторно возило „Тојота“ управувано од Т.З. (32), при што со тешки...