На 18.08.2022 околу 16.35, В.Д.(47) од Кавадарци во семејниот дом ја нападнал со остар предмет неговата сопруга, нанесувајќи ѝ повреда, по што и самиот се повредил.

Лицата се пренесени во ЈЗУ Општа болница Кавадарци за укажување на лекарска помош.

Увид на лице место извршил Јавен обвинител од Кавадарци со увидна екипа од ОВР Кавадарци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.