На 16.02.2023 во 09.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен Ј.К.(19) од Скопје, информира МВР.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на градежни работи во објект на подрачјето на Центар.

Полициски службеници од СВР Скопје извршиле увид на местото на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.