Хрватскиот кошаркар на Макаби Тел Авив, Анте Жижиќ, доживеа страшен пад на мечот со Хапоел Хаифа. Според израелските медиуми, Жижиќ толку сериозно ја удрил главата во паркетот што лекарите морале да го заспијат пред да стигне во болница.

Се уште нема информации колку се сериозни повредите, ниту каква е моменталната бсостојба на хрватскиот центар.

Израелските медиуми објавија и видео од моментите на повредата и шокираноста што завладеа во салата. Видеотот може да го погледнете ТУКА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.