Ознака: пенис
Интима 17.02.23 | 22:18

Просечната должина на пенисот доста пораснала во последните години, научниците загрижени

Просечната должина на пенисот се зголемила во последните 30 години, покажа ново истражување, а експертите предупредуваат дека можеби не е толку идеално како што мислат...

Интима 18.01.23 | 19:21

Дали правилно го миете својот пенис?

Доколку не сте знаеле, пенисот треба да се мие секој ден, особено кога вежбате, маструбирате или едноставно се испотите под половината, советува урологот Дариус Падух. Ова...

Интима 10.01.23 | 10:39

Принцот Хари имал смрзнат пенис

Во  својата книга принцот Хари тврди дека имал лоши односи со својот татко Чарлс  и со братот Хари за чија венчавка дознал по службен пат. Тој опишува дека имал проблеми...

Интима 08.01.23 | 21:19

Наједноставен и бесплатен лек за силна ерекција

Најновото италијанско истражување покажува дека ниското ниво на сончевиот витамин, витаминот Д, може значително да го зголеми ризикот од еректилна дисфункција. Истражувачите...

Интима 08.01.23 | 21:04

Кога престанува да расте и кога почнува да старее пенисот?

Пенисот, како и останатите делови од телото, со годините старее и има свој животен циклус, а научниците објаснуваат што точно се случува со машкиот полов орган кога е...

Останати спортови 05.08.22 | 11:23

Во еден момент водеше, во следниот пенисот му донесе последно место

Италијанскиот атлетичар Алберто Нонино заврши последен на трката на 400 метри на Светското првенство до 20 години во Кали, Колумбија, откако доживеа незгода на патеката. Иако...

Балкан 16.04.22 | 10:50

Момче застрелано во пенисот во инцидент во Земун

Младо момче е во тешка состојба по вчерашните пукотници во Земун. Како што пренесува српски „Телеграф“, во престрелката околу 22 часот тешко повреден е 25-годишниот Урош...

Останати спортови 20.02.22 | 18:09

На Олимпиец му замрзна пенисот после крос-кантри трка, му се случува вторпат

50-километарката трка во машката конкуренција во крос-кантри скијање на овогодинешната Олимпијада во Пекинг беше скратена на 30 километри, но тоа не помогна многу на...

Интима 05.02.22 | 23:49

Мажи внимавајте: Koроната го скратува пенисот за три сантиметри

Кардиохирургот д-р Миљко Ристиќ и урологот Александар Милошевиќ велат дека ковидот предизвикува оштетување и на ткивата на пенисот поради намален проток на крв. Круната...

Интима 03.12.20 | 09:49

Пенисот му скапал откако си инјектирал „вазелин“ за да го зголеми

Несекојдневна медицинска интервенција беше објавена неодамна во магазинот специјализиран за уролошки случаи. Како што пишува д-р Амер Амин, тој еден месец лекувал...

Интима 21.08.20 | 19:34

Витамин неопходен за вашиот пенис

Ниското ниво на одредени витамини може да предизвика ерективни проблеми и така значајно да влијае врз вашиот сексуален живот. Неодамнешно истражување објавено во Италија,...

Калеидоскоп 09.08.20 | 21:39

Момче си го запали пенисот во живо бидејќи фановите му наредиле

Кореанската јутјуб-ѕвезда Шин Тае Ил е познат по преносите во живо додека игра видеоигри заедно со неговите фанови. Во четвртокот, неговите следачи му смислија казна...

Интима 06.08.20 | 23:12

Пет намирници за посилна ерекција

Овошјето и црвеното вино може да го смалат ризикот од еректилна дискфункција, открива нова студија од Велика Британија. Во период од 10 години британските научници испитувале...

Интима 26.07.20 | 20:59

Исповеди од ординацијата: Докторе, не постои доволно голем кондом за мојот пенис

Во својата книга „Записи на еден венеролог“, доктор Милан Бјекиќ од Градскиот завод за кожни и венерични болести во Белград, открива со какви се ситуации се среќавал...

Интима 02.02.20 | 22:16

Како мажите си ја убиваат спермата

Од зголемена телесна тежина до пушење и пиење, еве што штети на квалитетот на спермата. Носење на телефонот во предниот џеб Неодамнешно истражување откри пад од 9 проценти...

Интима 02.02.20 | 21:54

Жените го нацртаа идеалниот пенис

Неколку жени беа избрани во „истражувањето“ кое требаше да донесе до совршениот пенис. Тие беа замолени да го нацртаат за нив совршениот машки полов орган. Било дозволено...

Интима 24.01.20 | 23:09

Што му се случува на вашиот пенис кога температурите се под нула?

Машкиот полов орган е сочинет од сунѓересто ткиво, а познато е дека сунѓерот може да се собере и да стане помал од што е. Сунѓерестото ткиво на пенисот е исполнето со...

Интима 31.10.19 | 22:50

Му го одгризала пенисот на силувачот, па го избола со нож во задникот

Девојка му го одгриза пенисот на човекот што ја киднапира и проба да ја силува. Американската полиција го обвини 61-годишниот Денис Слатон за криминално сексуално однесување...

Интима 19.10.19 | 22:39

Велат дека овие пози го прават секој машки орган да изгледа голем

Иако некои жени го делат мислењето дека големината не е важна туку техниката, многу мажи се загрижени за големината на пенисот. Сексуалниот живот и задоволство може...

Свет 19.10.19 | 21:24

Му го отсекол пенисот на мажот што му ја силувал сопругата

Дваесетиседумгодишен Украинец му го пресекол пенисот на човекот што му ја силувал сопругата. Инцидентот се случил во селото Шеченково, Украина. Жената била во ресторан...