Страшен медицински извештај од Австралија ја опишува судбината на пензионер (73) кој турнал неколку батерии во пенисот.

Кога пензионерот ставил неколку батерии во пенисот, пенисот му пукнал. Д-р Брендан Акихико го опиша инцидентот во застрашувачки извештај.

Медицинскиот тим истакна дека туѓите тела во уретрата претставуваат уролошки итен случај и бараат итна акција.

Лекарите забележале дека мажите често вметнуваат разни предмети во себе поради задоволство, вклучувајќи електрични жици, прибор за јадење, метални завртки и, во овој случај, батерии.

Батериите со мали копчиња можат да бидат многу корозивни и да предизвикаат оштетување на ткивото кога ќе се вметнат во уретрата. Во овој случај, 73-годишен маж пристигнал во болницата 24 часа откако ставил три батерии со копчиња во уретрата на пенисот.

Признал дека редовно вметнува туѓи предмети за сексуално задоволување и претходно немал проблем да ги отстрани.

Овој пат, батериите се движеа понатаму по уретрата на пенисот поради повторените неуспешни обиди за самоотстранување.

Лекарите биле шокирани кога откриле дека батериите добиле црн изглед на катран поради корозивно празнење. И покрај обидите да се отстранат батериите, пациентот не можел да ја толерира процедурата и лекарите се откажале.

Наместо тоа, пензионерот бил ставен под општа анестезија за да ги извади батериите, пишува Дејли Стар.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.