Ознака: Орце Камчев
Македонија 27.01.20 | 20:32

Орце Камчев до Хари Локвенец: Дојди, види ги сите аудио и видео докази, па после кажи дали е рекет или поткуп!

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој истакна...

Македонија 27.01.20 | 11:23

Ти Лиле да му го дадеш пасошот на Камчев, ѝ рекла Јанева на Стефнова

Обвинителката Лиле Стефанова го опиша разговорот кога Катица Јанева ѝ наложила да му го врати пасошот на Орце Камчев. Стефанова со тоа не се согласувала, но Јанева била...

Македонија 27.01.20 | 10:37

Стефанова: Камчев претресот на СЈО во својот дом во шест изутрина го дочека подготвен

На денешното рочиште на случајот „Рекет“ сведочеше поранешата обвинителка од СЈО Лиле Стефанова. Таа истакна дека не е во добри односи со Катица Јанева и оти предметот...

Македонија 08.01.20 | 12:44

Рекет не е затворен, нов криминал со Клинички центар Штип

На 3 март 2016 година тогашната влада на ВМРО-ДПМНЕ постави камен-темелник за изградба на нов клинички центар во Штип, кој требаше да биде завршен до крајот на 2019 година....

Македонија 03.01.20 | 11:53

Јосифовска: Јанева бараше Камчев и Мијалков да платат штета и да не одат во затвор

Обвинителката Елизабета Jосифовска, на денешното рочиште за случајот „Рекет“ изјави дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева планирала Орце Камчев...

Македонија 03.01.20 | 10:47

Јосифовска: Морав да го потпишам документот за враќање на пасошот на Камчев бидејќи така нареди Јанева

На денешното рочиште за случајот „Рекет“ сведочеше обвинителката Елизабета Јосифовска. Таа пред судот истакна дека од 2015 до 2018 година била во СЈО и била заменик на...

Македонија 22.12.19 | 17:44

Додека Заев да одговори дали навистина го пријавил рекетот, се појави уште еден владин рекетар настрвен на Камчев?!

Нема никаква реакција од власта откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски јавно ja постави дилемата дали премиерот во заминување навистина го пријавил...

Македонија 21.12.19 | 23:41

Што зборувале Венко и Орце кај Боки 13 дома и каква била јавно-партнерската шема?

За прв пат во јавноста, името на Венко Филипче како човек кој бил во контакт со рекетарите на неговиот владин шеф, Боки 13 и Катица Јанева, беше споменато на второто рочиште...

Македонија 21.12.19 | 10:53

Николоски се сомнева дека Заев навистина го пријавил рекетот на Камчев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва во гостувањето во „360 степени“ пласира дилема дали навистина Зоран Заев го пријавил рекетот на Камчев...

Македонија 20.12.19 | 23:38

Николоски се сомнева дека Заев навистина го пријавил рекетот на Камчев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва во гостувањето во „360 степени“ пласира дилема дали навистина Зоран Заев го пријавил рекетот на Камчев...

Македонија 12.12.19 | 15:56

Камчев за Фокус: Гласот од снимките е мој, средбата е оддржана во Бугарија во август

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во јавноста....

Македонија 12.12.19 | 09:06

Рускоска: Не верувам дека имало „џи-пи-ес“ во торбата со пари на Камчев

Не верувам дека во торбата „Луј Витон“ од Орце Камчев имало „џи-пи-ес“ уред, вели обвинителката Вилма Рускоска задолжена за случајот „Рекет“ откако вчера нови снимки,...

Македонија 11.12.19 | 14:32

Героски: Бомби ниту сум пукал, ниту ќе пукам

Не знам на што точно мислел бизнисменот Орце Камчев, кој во најновите снимки вели „Геро ќе ги пука сега“ и „Геро ќе биде“, реагира новинарот Бранко Героски, кој се најде...

Македонија 11.12.19 | 12:53

Дејан ги фатил како се лижеле, се вели за Кичеец и Боки во новите снимки

„Орце шокираш“, вели еден од гласовите на новите аудиоснимки на кои денеска сеир фаќа јавноста. Во една од нив, соговорник, чиј глас наводно личи на познатиот бизнисмен...

Македонија 10.12.19 | 12:34

Како почна „Империја“: Пред полноќ на 9 ноември Кичеец ни кажа дека ќе ни прават претрес во 6 утрото

Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд сведочеше за средбите со Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица...

Македонија 10.12.19 | 11:30

Ништо не ми можеш, Тони, моќта е кај мене, треба да знаеш како да ја искористиш

Сопругата на рекетираниот бизнисмен Орце Камчев, Ана Камчева, денес во Основниот суд Скопје 1 сведочи на рочиште за предметот Рекет, кој ОЈО го води против Катица Јанева...

Македонија 10.12.19 | 11:29

Камчева: Се плашев од моќта на Јанева, но вистинскиот специјален обвинител беше Бојан Јовановски

Сведокот Ана Камчева призна дека се плашеле од моќта на Катица Јанева, но оти имала впечаток дека вистинскиот специјален обвинител бил Бојан Јовановски. Боки ги имаше...

Македонија 10.12.19 | 10:10

Ана Камчева пристигна во Кривичниот суд

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева, пристигна во Кривичниот суд, каде што денес ќе сведочи на третото рочиште на судењето за случајот „Рекет“. Ана требаше...

Македонија 10.12.19 | 09:06

Ново рочиште за „Рекет”, ќе сведочи Ана Камчева

Со сведочење на Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи рочиштето за предметот „Рекет” во кој се обвинети поранешната...

Македонија 07.12.19 | 18:36

Камчев во нови “бомби“: Ако нема помирување Заеви ќе изгинат, а ВМРО ќе дојде на власт

По вчерашното сведочење на Орце Камчев во и пред судот за аферата „Рекет“,синоќа на Јутјуб беа објавени „бомби“, делови од седум аудио снимки, за кои дел од медиумите...