Тужителот Орце Камчев опиша една од средбите со тогашната специјална обвинителка Катица Јанева. Тој објасни дека на сите средби во СЈО бил носен од притвор во затворот Шутка.

Камчев откри дека никогаш не добивал покани за да даде исказ.

Тој откри и како изгледала една од средбите со Јанева.

Кога влегов кај неа таа јадеше мекици и сирење и не ми даде да пробам. Но тогаш не ми беа побарани пари. Тоа се случи додека бев во домашен притвор, објасни бизнисменот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.