Тужителот се обидува да повтори иста лага за да стане виситина, вели Лазар Јанев, адвокат и син на Катица Јанева. Тој е нејзин застапник во случајот во кој бизнисменот Камчев ги тужи неговата мајка и Бојан Јовановски им бара да му исплатат еден и половина милиони евра

Тој сака вниманието да се сврти во погрешна насока, вели Јанев.

Одбраната на поранешната специјална обвинителка бара судот да ја одбие тужбата бидејќи, според него, нема никаква основа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.