Ознака: катица јанева
Македонија 19.08.22 | 12:46

Русковска е убедена дека не ја чека судбината на Катица Јанева

Мојата судбина со решението за суспензија апсолутно не ја споредувам со судбината на поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, изјави...

Црна хроника 15.07.22 | 17:48

Судот го одби барањето на Камчев да му бидат вартени парите што ги зеле Боки-13 и Катица Јанева

Основниот суд Скопје 2 го одби тужбеното барање на Орце Камчев за оштетното побарување од Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева за случајот „Рекет“. Како што стои...

Црна хроника 07.06.22 | 14:37

Mиланов: „Талир 2“ е предмет поднесен од неовластен обвинител Катица Јанева

Адвокатот Еленко Миланов на денешните зборови на случајот „Талир 2“ истакна дека судот ќе има проблем при носењето на пресудата. Како причина го наведе датумот на поднесување...

Македонија 07.06.22 | 08:43

Николоски: Планот на СДСМ во 2017 беше преку СЈО да ја укине ВМРО-ДПМНЕ

Некаде 2017 година кога СДСМ ја презеде власта во тесен круг на владејачката структура тогашна се создаде мастер план за затворање на ВМРО-ДПМНЕ, чијашто крајна цел беше...

Црна хроника 01.06.22 | 14:40

Боки и Јанева остануваат во затвор, Врховен ги одби барањата на преиспитување на пресудите за случајот „Рекет”

Врховниот суд ги одби барањата за вонредно преиспитување на пресудите за случајот „Рекет” на Бојан Јовановски и поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство,...

Македонија 26.05.22 | 22:55

Арсовски до Каевски: Каде ви е Катица Јанева?

Жестока дебата меѓу портпаролите на СДСМ, Дарко Каевски и на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. По меѓусебните партиски обвинувања,...

Македонија 27.04.22 | 14:15

Катица Јанева на празничен викенд надвор од затворот Идризово си пазари во маркет

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, искористила празничен викенд за Велигденските празници. Таа излегла од затворот Идризово каде издржува затворската...

Македонија 27.04.22 | 08:05

„Ќе видиш ти адвокатско гомно!“: Инцидентот за кој Катица Јанева уште во 2001 била осудена на затворска казна

Уредникот Бранко Героски објави документ за инцидент случен во гевгелискиот суд во 2001 година, во кој вмешани се поранешната обвинителка и шефица на СЈО Катица Јанева...

Македонија 15.04.22 | 22:30

Груевски: Jанева бараше од мене да ги наместам другите за да бидам ослободен

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук се потсети на неколкуте средби што ги имал со тогашната специјална обвинителка Катица Јанева на кои таа побарала тој...

Македонија 15.04.22 | 21:53

Јанева за поранешните колешки од СЈО рече дека се колешки по ракија

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева вели дека таа е единствена обвинителка која е  веднаш избркана од работа и дека тоа треба да му служи на чест на Советот...

Црна хроника 15.04.22 | 17:46

Сопругата, мајката и сестрата на Камчев следни сведоци во случајот против Боки и Катица

Судењето за предметот за оштетното побарување на Орце Камчев од Бојан Јовановски и Катица Јанева за случајот „Рекет“ продолжува на 11 мај, откако во Основниот граѓански...

Црна хроника 15.04.22 | 17:07

Јанева: Ми велеа дека сум провинцијалка, како најголем криминалец ме донесоа во суд на денот кога почина мојата мајка

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева не се чуствува одговорна и оти со предметот „Рекет“ е обвинета за нешто што го сторила. Таа се пожали дека цело време...

Црна хроника 15.04.22 | 14:40

Заев ургирал кај Џолев да го ослободи Камчев, од Јанева се жалел, му правела политички проблеми

Бојан Јовановски откри детали од разговорот со поранешниот премиер Зоран Заев, кој се случил на 15 ноември 2019 година поврзани со Орце Камчев и Катица Јанева. Боки тврди...

Црна хроника 15.04.22 | 13:35

Камчев: Кога се сретнав со Јанева, јадеше мекици и сирење и не ми даде да пробам

Тужителот Орце Камчев опиша една од средбите со тогашната специјална обвинителка Катица Јанева. Тој објасни дека на сите средби во СЈО бил носен од притвор во затворот...

Црна хроника 15.04.22 | 11:33

Јанева му дофрли на Камчев: Халуцинира човекот

Бизнименсот Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“, беше речено на денешното рочиште во Граѓанскиот суд во...

Црна хроника 15.04.22 | 10:49

Камчев: Во фамозната Луј Витон чанта имаше еден милион евра

Повод за тужбата е штетата што ми е нанесена од Јовановски и Јанева во случајот Рекет. Средствата кои ги барам како оштета се мои сопствени кои беа предавани преку други...

Црна хроника 15.04.22 | 09:52

Синот Лазар Јанев е бранител на мајката Катица во случајот со Камчев

Тужителот се обидува да повтори иста лага за да стане виситина, вели Лазар Јанев, адвокат и син на Катица Јанева. Тој е нејзин застапник во случајот во кој бизнисменот...

Црна хроника 15.04.22 | 09:42

Како што најави Боки 13, Камчев ја повлече тужбата за Кичеец

Како што најави Бојан Јовановски на Инстаграм, Орце Камчев ја повлече тужбата за Зоран Милевски Кичеец. Ова беше објавено на денешното рочиште во кој бизнисменот ги...

Македонија 14.04.22 | 10:27

„Република“ дознава: Kaмчев од Боки и Катица бара еден и пол милиони евра

Утре во Граѓанскиот суд ќе се видат старите познаници. Речиси истите актери од случајот „Рекет“ повторно влегуваат во судница. Бизнисменот Орце Камчев ги тужи Бојан...

Калеидоскоп 09.02.22 | 19:08

Катица Јанева во Идризово го дочека својот 57 роденден

На поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска ѝ е роденден и наполни 57 години. Роденденот го дочекува во затворот Идризово, каде ја издржува казната...