Ознака: катица јанева
Македонија 06.12.19 | 19:57

Братот на судијката Димишкова, која ме притвори, ми ја нудеше истата спогодба како Боки и Катица

Улогата на судијката Весна Димишкова е јасна, вели сведокот Орце Камчев, кој за себе вели дека е жртва во случајот „Рекет“. ПИМ мерките што ми беа продадени од братот...

Македонија 06.12.19 | 19:34

Камчев: Ако Јанева ја присилувала Стефанова да го прави тоа што го правеше, зошто не ја пријавила?

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски и Катица...

Твитови 06.12.19 | 17:25

Зоќо толку бил запрепастен што откако дознал, со месеци ја туркаше Катица да остане специјална

Зоќо Тепсиа бил запрепастен од тоа што го правеле Боки 13 и Катица, толку запрепастен што со месеци откако дознал ја туркаше Катица да остане специјален обвинител

Македонија 06.12.19 | 16:54

Дрска е: Пратениците едногласно ѝ кажаа НЕ на Јанева за апанажа

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска го отфрли барањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за добивање апанажа. Одлуката...

Македонија 06.12.19 | 15:33

Јанева немаше прашања за Камчев

На денешното рочиште за случајот „Рекет“, поранешната специјална обвинителка немаше никакви прашања за сведокот Орце Камчев. Таа не го искористи своето право на прашање...

Македонија 06.12.19 | 14:22

Димовски: Ќе предложам Јанева да не добие апанажа од Собранието

Барањето за апанажа на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“, денеска ќе се најде на дневен ред на една од седниците...

Црна хроника 06.12.19 | 12:14

„Се спрема нешто големо“ – ми е порака од Боки, „Тоа што го договараш со Боки, да го завршиш” од Катица

Орце Камчев кој денеска во улога на сведок даваше исказ во Кривичниот суд, каде продолжи судењето за случајот „Рекет“, како што рече, уште во август дознал дека е ставен...

Македонија 06.12.19 | 12:11

Јанева добила и 350.000 евра во кутија за чевли, парите ги исплатила Ана Камчева

Во Кривичниот суд претпладнево продолжи судењето за случајот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски- Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица...

Вести 06.12.19 | 12:08

Понудив 250 илјади, но Боки ми рече дека „Јанева е нервозна“, по што одлучив да го платам целиот милион

Орце Камчев кој денеска во улога на сведок даваше исказ во Кривичниот суд, каде продолжи судењето за случајот „Рекет“, како што рече, уште во август дознал дека е ставен...

Македонија 06.12.19 | 11:51

„Како во берберница“: Камчева ги начекала Јанева и Панделевски во куќата на Боки 13

Во своето сведочење на денешното рочиште за „Рекет“, Јордан Камчев раскажа за случката кога неговата сопруга Ана, заедно со обвинетиот Зоки Милевски – Кичеец отишле...

Твитови 04.12.19 | 12:06

Навистина беше последен пат

Се качи во плаво комбе и си замина.. pic.twitter.com/fncwHvOG2P — Трале ТраЛаЛа😎😎😎 (@BaceTrajce) December 3, 2019

Македонија 03.12.19 | 14:38

Фрчкоска: Имаме доволно докази и судот ќе може да донесе правилна одлука

Ирена Фрчкоска, адвокат на поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, истакна дека имаат подготвени докази и според неа, судот ќе може да донесе правилна одлука. Ги предложивме...

Македонија 03.12.19 | 14:00

Јанева до судиите: Не се плашете од тресењето на гаќи

Во својата одбрана трето осомничената во случајот „Рекет“ Катица Јанева, уште еднаш истакна дека не се чувствува виновна, и оти е горда што била на чело на специјалното...

Македонија 03.12.19 | 13:44

Боки 13: Колку што сум седел во ресторан со Јанева сум седел и со Русковска

Во образложението на своето обвинение, Бојан Јовановски прво обвинтет во случајот „Рекет“, истакна дека нема никаква вина и оти е жртва на една поголема игра, во овој...

Македонија 03.12.19 | 13:33

Дуковски: На Боки 13 му се одземени 71 вреќа гардероба

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски во негова одбрана истакна дека обвинението не може да биде докажано и оти се само индиции. Според него, како судот ќе докаже...

Македонија 03.12.19 | 13:09

Имаше еден филм Чарлиевите ангели имаше и една госпоѓа Катица Јанева

Имаше еден филм Чарлиевите ангели имаше и една госпоѓа Катица Јанева. Вака Обвинителката Вилма Русковска го почна образложението за обвинетите во случајот „Рекет“....

Македонија 03.12.19 | 12:47

Кичеец призна вина, Боки не, а Катица вели ни тронка не e виновна

Зоран Милески Кичеец призна вина, Бојан Јовановски не, а Катица Јанева не призна ни тронка вина. Денеска на судењето „Рекет“, тројцата обвинети беа прашани дали ги признаваат...

Македонија 03.12.19 | 12:33

Полномошник на Камчев побара еден ипол милион евра оштета од Јанева и Јовановски, судијката не дозволи

На рочиштето полномошникот на Јордан Камчев побара еден ипол милион евра побарување како оштета од обвинтетите Катица Јанева и Бојан Јовановски, но судиката по консултација...

Твитови 03.12.19 | 10:30

Нече слонче у лонче

нече слонче у лонче pic.twitter.com/NTHxrAc2cN — MITE NAJDOFF (@Kalabalak_) December 3, 2019

Македонија 03.12.19 | 10:04

Јанева и Кичеец пристигнаа на судењето за „Рекет“

Катицa Јанева и Зоран Милевски – Кичеец денеска од домашен притвор беа донесени во Кривичниот суд во Скопје нa првото рочиште за случајот „Рекет“, во кои се обвинети. Во...