Ознака: син на Катица Јанева
Црна хроника 15.04.22 | 09:52

Синот Лазар Јанев е бранител на мајката Катица во случајот со Камчев

Тужителот се обидува да повтори иста лага за да стане виситина, вели Лазар Јанев, адвокат и син на Катица Јанева. Тој е нејзин застапник во случајот во кој бизнисменот...

Македонија 14.12.19 | 09:43

Јаневи едни од најбогатите во Македонија: Откако ги обезбедила роднините, Јанева ги богатела другарите на синот

Катица Јанева, под заштита на Зоран Заев, била дел од милионска рекет шема, но и го злоупотребувала буџетот на СЈО за плаќање на роднини и пријатели. Катица Јанева и нејзините...

Македонија 10.12.19 | 12:08

Со Милески кружевме околу „Александар Палас“ за да ме натера да повлечам текст од порталот „Сведок“

Сoпругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, на денешното сведочење рече дека преку Зоран Милески Кичеец, Боки 13 барал да се повлекуваат текстови од портали поврзани со...

Македонија 10.12.19 | 11:32

Јанева била благодарна што нејзниот син работел кај Боки, инаку ќе требало да оди на брод

Сведокот Ана Камчева објаснувајќи ја средбата во домот на Боки на која ги дала парите рече дека разменила неколку реченици со Јанева. Проговоривме за децата, за моите...

Македонија 06.12.19 | 12:16

Боки 13 му нудел на Камчев проект за шопинг мол со потпис на синот на Јанева

Орце Камчев на судењето за случајот „Рекет“ објасни дека Бојан Јовановски му нудел проект за шопинг мол кој требало да чини неколку милиони евра. Најважната работа...

Твитови 22.11.19 | 08:49

Не паничете, Катица ОК е!

Корисниците на социјалните мрежи не губат време, па само два дена по пуштањето на Катица Јанева од затворски во куќен притвор се појави првата фотографија „од по дома“....

Македонија 20.11.19 | 10:47

Апелација ги спои Катица Јанева и синот Лазар, кој уништуваше докази против мајка си

Специјалната обвинителка Катица Јанева која од вчера е во домашен притвор ќе престојува во станот на нејзиниот син Лазар во центарот на Скопје. Оваа информација немаше...

Македонија 19.11.19 | 18:15

Маскирана со полициска јакна Јанева ја напушти Шутка

Катица Јанева оди во куќен притвор, одлучи скопскиот апелационен суд, по жалбата на ексспецијалната обвинителка. Пред малку притворената Катица Јанева од затворот...

Македонија 15.11.19 | 15:36

Камчев поднесе кривична пријава против Јанева, нејзиниот син и обвинителката Стефанова

Бизнисменот Орце Камчев денеска во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против ексшефицата на СЈО, Катица Јанева,...

Македонија 01.10.19 | 23:46

Се вештачи компјутерот на Лазар Јанев, се проверува дали се вмешани функционери од власта

Иако Обвинителството за организиран криминал соопшти дека е завршена истрагата за „Рекет“ во делот за влијание од Катица Јанева за „Империја“, сепак уште траат вештачења...