Ознака: лазар јанев
Црна хроника 15.04.22 | 09:52

Синот Лазар Јанев е бранител на мајката Катица во случајот со Камчев

Тужителот се обидува да повтори иста лага за да стане виситина, вели Лазар Јанев, адвокат и син на Катица Јанева. Тој е нејзин застапник во случајот во кој бизнисменот...

Македонија 21.06.21 | 17:36

Јанева ја тужи Русковска за клевета, адвокат ѝ е синот Лазар

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева ја тужи за клевета шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска. Тужбата...

Црна хроника 18.03.21 | 13:51

Камчев: Во судницава фалат Катица Јанева и синот, како и Кичеец

Откако судијата не прифати тој да биде изземен како сведок, Орце Камчев денеска сведочешe на рочиштето за „Меѓународен сојуз“. Тој рече дека во судницата недостасуваат...

Македонија 10.12.19 | 14:06

Синот на Јанева требало да биде директор на модниот центар на Боки

Ана Камчева објасни дека на една од средбите што ги имал со Бојан Јовановски во неговата канцеларија во 1ТВ и кажал дека на нејзиниот сопруг му се случува тоа што му се...

Македонија 10.12.19 | 11:32

Јанева била благодарна што нејзниот син работел кај Боки, инаку ќе требало да оди на брод

Сведокот Ана Камчева објаснувајќи ја средбата во домот на Боки на која ги дала парите рече дека разменила неколку реченици со Јанева. Проговоривме за децата, за моите...

Македонија 20.11.19 | 10:47

Апелација ги спои Катица Јанева и синот Лазар, кој уништуваше докази против мајка си

Специјалната обвинителка Катица Јанева која од вчера е во домашен притвор ќе престојува во станот на нејзиниот син Лазар во центарот на Скопје. Оваа информација немаше...

Македонија 15.11.19 | 15:36

Камчев поднесе кривична пријава против Јанева, нејзиниот син и обвинителката Стефанова

Бизнисменот Орце Камчев денеска во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против ексшефицата на СЈО, Катица Јанева,...

Македонија 21.09.19 | 21:09

Димитров знаел за „Рекeт“, наместо да пpијави го повикал бизнисменот на состанок

Во исказот на еден бизнисмен од источна Македонија, Никола Димитров се споменува како човекот кој меѓу првите добива информација дека во земјата се организира огромна...

Македонија 22.08.19 | 15:37

Учиме глаголи со синот на Катица

Идно време од глаголот јас крадам… јас сум во затвор, пишува синот на специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева пред неколку години на својот Фејсбук профил. По...

Македонија 21.08.19 | 21:10

Синот на Катица бил со неа кога ја апселе

Синот на Катица Јанева, Лазар Јанев, бил со Јанева кога дошла полицијата да ја упаси, се гледа од видеоснимката објавена од А1он. Јанев работеше во телевизијата на Бојан...

Калеидоскоп 03.08.19 | 23:15

И синот на Катица Јанева ужива на грчките плажи со својата мајка

И синот на Катица Јанева е на грчките плажи. Економски Лидер објави фотографија на кој асе гледа Лазар Јанев како ужива на грчките плажи. Претходно беше објавена фотографија...

Македонија 23.07.19 | 20:34

Губиш телефон во Белград, го наоѓа сестрата на девојката на синот – Каква среќа!

Гинеш телефон во Белград, град од два милиони жители. Го пронаоѓа друг човек во друга земја, исто со два милиони жители, баш кај сестрата на девојката на синот. Каква среќа!!!...

Македонија 23.07.19 | 17:56

Девојката на синот на Јанева вработена во СЈО?!

Додека синот на Катица Јанева, Лазар тврдеше дека мајка му телефонот си го изгубила во Белград, според неофицијални информации телефонот е пронајден кај сестрата на...

Македонија 23.07.19 | 14:19

Катица го мести синот за да си го спаси задникот?!

Точно е дека мојот син работи во телевизијата на Бојан Јовановски, но тоа не значи дека некој стекнал право да ја злоупотребува мојата службена должност и овластување...

Македонија 23.07.19 | 11:55

Телефонот на Катица не бил во Белград, туку кај познаник

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, сепак, не го загубила вториот мобилен телефон во Белград, како што тврдела во истрагата за случајот „Рекет“, туку „го...

Македонија 23.07.19 | 10:11

Синот на Јанева го излажа ЈО: Пронајден е вториот телефон на Катица

Обезбеден е и вториот мобилен телефон во истрагата за противзаконито влијание и перење пари. По дадени насоки на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран...

Македонија 15.07.19 | 22:52

Одземен компјутерот на синот на Катица Јанева

Вчерерва при претресот во „1 ТВ“ бил одземен компјутерoт од синот на јавната обвинителка, Катица Јанева, кој е вработен во телевизијата, каде што сопственик е првоосомничениот...

Македонија 15.07.19 | 18:34

Катица Јанева е обвинителот поврзан со рекетот на Боки 13 и Зоки Кичеец?!

Две вести ја разбрануваа јавноста во Македонија денеска – првата е оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, а втората е апсењето на Бојан Јовановски...