Ознака: Никола Груевски
Македонија 28.03.20 | 15:14

Груевски: Јас менаџирав многу кризи, но никогаш не дозволив намалување на платите

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски преку Фејсбук статус од Будимпешта пишува дека досега менаџирал многу кризи, но никогаш не предложил намалување...

Македонија 20.03.20 | 11:20

Груевски: Јас повеќе пати сум бил на линијата на фронтот во големи кризи и знам дека сега не е време за критики туку за помош

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски во текст објавен на Фејсбук сподели неколку искуства, анализи и идеи за коронавирусот. Текстот ви го пренесуваме...

Македонија 26.02.20 | 14:30

Груевски: Никогаш не сум дал инструкција да се отворат вратите на Парламентот

Никогаш не сум избегал од соочување со правдата. До последен ден одев на судските рочишта и за тие кои одблиску и непристрасно го следеа процесот покажав и докажав...

Македонија 05.02.20 | 15:52

Костадинов обвини, Груевски демантираше дека сопственикот на фирмата „Еко клуб“ бил негов близок соработник

Поранешниот премиер Никола Груевски демантираше дека сопсвеникот на фирмата „Еко клуб“ е негов близок соработник како што денеска обвини портпаролот на СДСМ, Костдин...

Македонија 04.02.20 | 19:00

Груевски по повод роденденот на Делчев: Македонското прашање ќе се затвори само тогаш кога тоа ќе биде во полза на Македонците

По повод денешниот ден, 4 февруари, роденденот на Гоце Делчев, преку фејсбук статус се огласи и поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски. Денес е...

Македонија 21.01.20 | 12:02

Врховниот суд ќе расправа за првите пресуди на СЈО

По неколкумесечно одлагање, неделава двајца врховни судии се очекува да реферираат за два предмета од случајот на СЈО „Тенк“. Едниот предмет пред колегите ќе го изнесе...

Македонија 17.01.20 | 14:53

Груевски: Нано Ружин е дилајла што во Букурешт тврдеше дека влеговме во НАТО

Откако деновиве во интервју за една телевизија Нано Ружин изјавил дека новите правила за процесот за проширувања Макрон ги смислил за да не му се појавеле, како што...

Македонија 15.01.20 | 21:39

Груевски: За пратеникот – бизнисмен за “Рекет” и за лустрацијата

Поранешниот премиер Никола Груевски на својот фејсбук профил посвети статус како што пишува тој за пратеникот – бизнисмен, за „Рекет” и за лустрацијата. Груевски...

Македонија 13.01.20 | 21:53

Груевски: Ако во Македонија имаше правна држава Фијат Цановски веќе требаше да е во затвор

Ако во Македонија имаше правна држава Фијат Цановски веќе требаше да е во затвор најмалку пред една година, пишува Никола Груевски во постот објавен на фејсбук. Според...

Македонија 11.01.20 | 08:10

Груевски: Новото обвинение за „27 април“ исто како и претходното е политички мотивирано и конструирано

Никола Груевски коментирајќи ги актуелните случувања на својот фејсбук профил напиша: Во врска со известувањата на неколку македонски медиуми инспирирани од одлуката...

Македонија 07.01.20 | 16:47

Груевски: Нека овој Божиќ донесе повеќе сила и пред се мудрост на сите за да се дојде до највозвишените цели

Честитка на социјалните мрежи по повод големиот христијански празник Божик упати Никола Груевски. Тој напиша: Македонија мора да се придвижи напред. Повторно да стане...

Македонија 28.12.19 | 11:26

Груевски се збогува со Ѓорѓи Доцев: Имав чувство дека разговарам со историјата на Македонија

Неговото име понекогаш го слушав уште како дете низ семејните разговори меѓу моите мајка, вујко, баба…, но лично тогаш не го познавав, го немав видено. Мојот вујко...

Македонија 14.12.19 | 21:36

Нека каже дали има барем една фирма која сум ја преземал со изнуда, ако не да се извини!

Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија ѝ порача на министерката за правда Рената Десковска да се погледне во огледало, пред да ја побара вината во некој...

Македонија 06.12.19 | 17:28

Груевски му постави дијагноза на Пендаровски: Вирусите на трендерот

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски на својот фејсбук профил се обрати до јавноста за случувањата во земјата. Тој во своето пишување истакнува дека со...

Економија 05.12.19 | 09:01

Груевски: Имавме искрена желба да ја направиме Македонија комбинација од Луксембург и Англија

Фејсбук статус на поранешниот премиер Никола Груевски, во кој ја објаснува идејата за меѓународна финансиска зона во Скопје, која не се реализира. Тој негира дека се...

Македонија 19.11.19 | 16:52

Законот за јазиците се враќа како бумеранг: Мерџан Даути не го спасува Греувски туку ги спроведува владините закони

„Адвокатите му откажаа љубов на Груевски“ – ваквите наслови ги полнеа порталите и весниците пред околу една година, набрзо откако поранешниот премиер Никола Груевски,...

Македонија 16.11.19 | 20:35

Исходот од изборите, лагите и лажните вести и Жерновски

Поранешниот премиер Никола Груевски се огласи на својот Фејсбук профил, каде зборува за исходот од изборите, лагите и лажните вести кои во последно време се зборувале...

Македонија 14.11.19 | 22:49

Милошоски: Мислам дека постои премолчен договор меѓу премиерот Заев и најблиските соработници на порашениот премиер Груевски

Застарувањата на случаите на СЈО не се случајни, смета пратеникот Антпнио Милошоски, кој вечерва гостуваше на Само вистина. Зборувајќи за Законот за ЈО и за судбината...

Македонија 13.11.19 | 21:40

Спасовски за бегството на Груевски: Добивме податоци дека преминал во Албанија, па со дипломатско возило во Црна Гора, а оттаму е преземен во Србија

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вечерашното интервју за Вин-вин на ТВ Телма, околу бегството на Никола Груевски и за пропустите што се направени,...

Македонија 13.11.19 | 12:18

Делото застаре: На Груевски нема да му се суди за изградбата на автопатите

На поранешниот премиер Никола Груевски нема да му се суди за злоупотребите при изградбата на автопатите Штип-Миладиновци и Кичево -Охрид во случајот „Траекторија“...