Ознака: несреќа
Свет 02.01.24 | 20:15

Кршеле стакла на автобусот за да излезат: Грчки туристи од дочек на Нова година во Букурешт доживеале сообраќајка во Бугарија

Десетина грчки туристи се повредени денеска во тешка сообраќајна несреќа меѓу автобус и камион на патот Русе-Бјала. Патниците ги скршиле стаклата на автобусот. Никој...

Црна хроника 02.01.24 | 16:32

Маж почина откако при возење му се слошило и излетал од коловозот

На 01.01.2024 во 18.30 часот во СВР Битола, е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Прилеп кај место викано Џаферица, на И.С.(67) од Прилеп, додека управувал патничко моторно...

Црна хроника 02.01.24 | 12:14

Осуммина повредени во судир на три возила на патот кон Свети Наум

Вчера во 18.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „голф“ со црногорски регистарски...

Свет 28.12.23 | 18:52

Тешка сообраќајка со 11 жртви и десетици повредени во Турција

Единаесет лица загинаа, а повеќе од 50 се повредени во верижна несреќа во северозападна Турција, јавува Ројтерс. Во несреќата учествувале седум возила, меѓу кои три автобуси...

Свет 28.12.23 | 09:28

Во сообраќајна несреќа во Италија загинаа тројца болничари и пациент во судир на амбулантно возило и автобус со деца

Четири лица загинаа вчера откако амбулантно возило удри во детски автобус и се запали во тунел во близина на градот Урбино, во италијанската област Марке. Загинаа тројца...

Црна хроника 20.12.23 | 12:27

Тешка сообраќајка во Охрид, двајца полициски инспектори во тешка состојба?

Порталот „Охрид скај“ објави вознемирувачко ексклузивно видео до кое дошла редакцијата, кое покажува дека на 17-ти декември 2023 година, во 00:40 часот, на крстосницата...

Црна хроника 09.12.23 | 13:09

Прегазил жена, па пријатели се обиделе да му помогнат и да го сокријат автомобилот

На 08.12.2023 во 14.50 часот било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар– с.Градец, кај с.Врапчиште, патничко возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано...

Балкан 09.12.23 | 09:00

Еден од загинатите во несреќата во мај во сообраќајка го загубил братот

Три лица загинаа кога со возило „бмв“ удриле во заштитна ограда, по што паднале во река во несреќа во италијанскиот град Португаро, во близина на Венеција. Како што...

Црна хроника 07.12.23 | 20:13

Констатирани тешки телесни повреди кај малолетничката која вечерва беше удрена од возило на бул. „Србија“

Констатирани се тешки телесни повреди кај малолетното девојче кое вечерва беше удрено од воизло кај бензинската пумпа „Лукоил“, на булевар „Србија“ во Општина Аеродром,...

Црна хроника 07.12.23 | 19:34

Прегазено малолетно девојче на булевар „Србија“, итно пренесено во болница

На булеварот „Србија“ вечерва е прегазено малолетно девојче, кое веднаш e пренесено во болница. Несреќата се случи кај бензинската пумпа „Лукоил“. Засега нема информации...

Црна хроника 07.12.23 | 18:36

Велешанецот кој се водеше за исчезнат е пронајден мртов – излетал со возилото кај езеро Младост

Велешанецот кој од вчера се водеше за исчезнат е пронајден мртов. Од МВР за Пресс24 велат дека тој излетал со возилото од автопато „Пријателство“ во близина на езерото...

Балкан 05.12.23 | 14:34

Пијан Македонец со автомобил удрил во автобус полн со патници во Хрватска

Во понеделникот околу 19 часот и 20 минути во полиција во Пажин била пријавена сообраќајна незгода во која автомобил удрил во автобус. Несреќата ја предизвикал 41-годишен...

Црна хроника 01.12.23 | 12:32

Несреќа на авто-плац во Кочани, тешко повреден маж

Вчеравечер во 23 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на авто плац на ул.„Гоце Делчев“ во Кочани, патничко моторно возило „ауди“ со регистарски...

Црна хроника 29.11.23 | 12:48

Тројца пешаци прегазени за два часа

Тројца пешаци се повредени во три одвоени сообраќајни несреќи кои се случиле вчера во период од два часа. Од МВР информираат дека вчера во 18:20 часот било пријавено дека...

Сервиси 21.11.23 | 16:02

Прекинат сообраќајот на патот Прилеп – Росоман кај мотел „Дреново“

На регионалниот пат Прилеп – Росоман, кај мотел „Дреново“, поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин, соопштија попладнево од АМСМ. Сообраќајот...

Црна хроника 15.11.23 | 13:48

Двајца тешко повредени во судирот кој вчера го затвори патот Демир Капија – Неготино

Вчера околу 16.30 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, кај место викано „Дисанска река“, се случила сообраќајна несреќа...

Балкан 12.11.23 | 11:25

Кривична пријава за хрватскиот министер: Полицијата објави како дошло до несреќата

Полицијата во саботата добила пријава за сообраќајна незгода на излезот од Винковци кон Жупања, во која учествувале комбе и приватно возило управувано од сега поранешниот...

Балкан 11.11.23 | 15:23

Сообраќаен вештак: Полицијата веќе знае кој е виновен, министерот се спасил поради автомобилот

Министерот за одбрана на Хрватска, Марио Баножиќ утрово доживеа сообраќајна несреќа во Винковци во која загина 40-годишен маж, додека Баножиќ со тешки повреди заврши...

Балкан 11.11.23 | 13:30

Хрватскиот министер има нагмечувања на мозокот, но не е во животна опасност

Министерот за одбрана Марио Баножиќ е тешко повреден во сообраќајната несреќа што се случи утринава, а во која едно лице загина. Загинал возачот на комбето кој бил на...

Балкан 11.11.23 | 12:11

Хрватски министер тешко повреден во сообраќајна несреќа, едно лице загина

Хрватскиот министер за одбрана Марио Баножиќ утрово е тешко повреден во сообраќајна несреќа во близина на градот Жупања, во која едно лице загина. Тој управувал со своето...