Патнички автомобил удрил во потпорниот ѕид на булеверот „Гоце Делчев“ кој минува под плоштадот Скендер бег, откако најверојатно возачот изгубил контрола врз возилото, пренесува „24инфо“.

Во тек е полицискиот увид по кој ќе се знаат повеќе детали за несреќата.

Повеќе фото тука

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.