Ознака: мост
Македонија 30.08.21 | 14:04

Николоски: Каде што застана работата во 2017 кога Заев формира Влада таму е и денес

Александар Николоски на својот фејсбук профил проговори за застанатата работа на автопатот Охрид-Кичево. Ова ТРЕБА да е МОСТ дел од автопатот Охрид – Кичево, 4 години...

Скопје 06.08.21 | 09:42

Од Ново Лисиче до Судска палата ќе се стигнува за 5 минути со автомобил

Изградбата на новиот мост на Вардар во Аеродром, на булеварот АСНОМ, е во полн ек, а пред неколку дена, булеварот почна да се гради и пробива и низ населбата Ќерамидница,...

Твитови 16.06.21 | 15:47

Фрла куче од мост, со видеото се фали на „Тик ток“

Соберете го,ако не му лупнете кривична можете да го фрлите и него вака,како што го фрли кучето. 🚨🆘️🚨🆘️🚨🆘️ pic.twitter.com/Qu16Ueh0eR — Две Ѕвезди (@dvezvezdi1) June 16, 2021

Калеидоскоп 03.05.21 | 20:41

Паднала ограда од мост на реката Пена во Тетово

Падната една од оградите на последниот мост на река Пена во Тетово на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ познат како Индустриска улица. Граѓани од блискиот станбен комплекс...

Сервиси 25.01.21 | 19:25

Oд 1 февруари целосно ќе се затвори сообраќајот на патот Лакавица-Неготино

Од 1 февруари 2021 година целосно ќе се затвори сообраќајот на регионалниот пат P1103, делница Лакавица-Неготино, со времетраење од пет месеци. ДГТ ЖИКОЛ ДООЕЛ Струмица известува...

Свет 02.01.21 | 20:20

Ирските „елфови“ во акција: На мостот во Даблин оставени палтa – кому му треба во овие зимски денови да може да земе

Ирските „елфови“ решиле градскиот мост да го оддржуваат поставен со обесени палта за секој на кој му треба во овие зимски денове да може слободно да си земе. Ако ти...

Свет 30.12.20 | 10:02

Во Кина пуштен во употреба најголемиот засводен мост на светот

Во Кина е пуштен во употреба мостот „Pingnan Third Bridge“ на реката Кси Jианг, што е најголемиот засводен мост на светот. Овој мост во облик на лак има најголем распон на светот,...

Патувања 01.09.20 | 11:30

Норвешкиот скалест висечки мост над водопад на кој можете да го допрете небото или да умрете од страв

Норвешка го пушти во употреба спектакуларниот мост над водопадот Верингсфосен, туристичка атркација само за најхрабрите, која нуди неверојатни пејзажи во близина...

Свет 23.08.20 | 09:12

Се заглави славниот Тауербриџ во Лондон, колапс во сообраќајот

Делови од „Тауербриџ“ во Лондон, што се креваат и спуштаат за бродови да можат да минат по Темза, вчера не успеаја да се спуштат откако под мостот мина еден брод Проблемот...

Останати спортови 15.08.20 | 22:26

Велосипедист падна од мост, во тешка состојба префрлен во болница

Белгијскиот велосипедист Ремко Евенпел доживеа скршеница на карлицата и контузија на белите дробови за време на пад на трката околу Ломбардија, соопшти денеска неговиот...

Здравје 04.08.20 | 13:48

Стотици луѓе се собрале на таен рејв под мостовите на Њујорк

Стотици луѓе се собрале за таен рејв под мост во Бруклин во саботата вечер, игнорирајќи ги мерките за физичка дистанца, известуваат американските медиуми. Снимката...

Свет 04.08.20 | 08:15

Вака изгледа мостот во Џенова кој пропадна пред две години

Две години по трагичното уривање на мостот во Џенова, при што загинаа 43 лица, италијанскиот премиер Џузепе Конте вечерва официјално отвори нов мост во тој пристанишен...

Скопје 22.07.20 | 13:05

Реконструирани мостовите во вториот дел од Градскиот парк

Заврши целосната реконструкција на сите 19 дрвени мостови во вториот дел од Градскиот парк. Оваа активнист ја спроведоа екипи на Град Скопје со донација на Халкбанк...

Македонија 16.07.20 | 02:08

МОСТ: Резултатите се тесни, вечерва не сме во можност да проектираме мандати

Граѓанската асоцијација МОСТ поради тесните резултати и маргината на грешка не е во можност врз основа на досега преброените гласови да ја проектира распределбата...

Македонија 15.07.20 | 15:38

МОСТ: Во сите изборни единици излезеноста е околу 30 отсто, нема нерегуларности

Изборниот процес тече без неправилности, според потврдените информации добиени од набљудувачите и регионалните канцеларии на МОСТ. Според податоците добиени од ПВТ...

Македонија 15.07.20 | 11:30

Според МОСТ, до 10 часот најмногу гласале во „тројката“, 13,63 отсто, а најмалку во „шестката“– 5,56

Според потврдените информации добиени од набљудувачите и регионалните канцеларии на МОСТ, на гласачките места покриени од МОСТ нема неправилности, а гласањето се одвива...

Македонија 15.07.20 | 10:09

МОСТ: Избирачките места отворени, гласањето безбедно, се почитуваат здравствените протоколи

Сите гласачки места се отворени навреме и досега не се забележани неправилности во спроведувањето на постапката на гласање. Гласањето се одвива безбедно, согласно...

Македонија 10.07.20 | 13:54

МОСТ ќе ги следи изборите на 15 јули со 900 набљудувачи

Со близу 900 набљудувачи на 696 гласачки места избрани спооред случаен и репрезентативен примерок граѓанската асоцијација МОСТ, ќе ги следи предвремените парламентарни...

Македонија 07.07.20 | 16:58

Акредитирани 1.183 домашни набљудувачи

До денеска беа акредитирани 1.183 домашни набљудували, од кои МОСТ има 905 и Цивил 278. Вкупната бројка на меѓународните набудувачи е 110, меѓу кои има и од ​​Канадската амбасада...

Свет 08.04.20 | 12:47

Додека по него поминувало возило: Се урна мост во Италија

Мост во Италија се урнал додека на него имало возило, пренесуваат италијанските медиуми.Според првичните информации, возачот на камионот кој се наоѓал на мостот успеал...